‘Gelin Beraber Yanalım’ izleyenleri mest etti

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Zikir Meclisi Topluluğu “Gelin Beraber Yanalım” adlı konser Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezi (ŞKM) Mehmet Akif Ersoy Salonu’nda gerçekleştirildi.

‘Gelin Beraber Yanalım’ izleyenleri mest etti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Zikir Meclisi Topluluğu “Gelin Beraber Yanalım” adlı konser Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezi (ŞKM) Mehmet Akif Ersoy Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konser öncesi sunucu Mikail Şimşek, şiir ve naat okudu, peygamber efendimizin hayatından kısa kesitler vererek sohbet etti.

Program, Ömer Faruk Belviranlı yönetimindeki Zikir Meclisi Topluluğu tarafından  “Gelin Beraber Yanalım” konseriyle devam etti. Tasavvuf Müziği’nin seçkin eserlerine yer verilen konserde daha sonra zikir çekildi. Manevi doyuma ulaşan izleyiciler, zikirle beraber yapılan sema gösterisini izledi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren gösteride izleyiciler, topluluğu alkışladı. Günün anısına, grup adına Ömer Faruk Belviranlı’ya, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Oya Alpay çiçek takdim etti.

12 Mayıs 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz