Gazişehirli Mirza resmen Galatasaray’da

Gazişehir’in altyapısından yetişip, yeteneğiyle birçok kulübün dikkatini çeken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan’ın oğlu genç yetenek Mirza Cihan Galatasaray ile 3 yıllık sözleşme imzaya attı.

Gazişehirli Mirza resmen Galatasaray’da

Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan’ın oğlu Mirza Cihan birçok kulübün yakından takip ettiği yetenekli futbolcu Mirza Cihan sürpriz bir kararla Gazişehir Gaziantep FK’dan Galatasaray’a transfer oldu. Galatasaray ile anlaşan Mirza Cihan 3 yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Mirza cihan kimdir?

26 Ekim 2000 Denizli doğumlu olan Mirza Cihan 1.82 boyunda ve 74 kilodur. Asıl mevki forvet arkası olmasına rağmen, forvet sol açık ve orta sahada görev alabiliyor. Dikine çabuk bir şekilde gidebilme, şutları oyun görüşü, pasları ve oyun zekasıyla öne çıkmaktadır. Mirza Futbola 6 yaşında başlamıştır. 2016-2017 sezonunun ortalarında U21 maçını izlemeye gelen A takım antrenörü ve yardımcılarının dikkatini çeken Mirza Cihan A takıma çıkarılmıştır. Mirza 21 Nisan 2017 de Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile profesyonel sözleşme imzalamıştır. Antremanlara Gazişehir FK kulübünün A takım ile çıkan Mirza Cihan 1. Lig’de maça çıkmış olup, U21 liginde iki sezondur 60 maçta başarılı maçlar çıkarmıştır. 

2 Ağustos 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz