ALADAĞ İSTANBUL’A

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile Gaziantep’te görevli 11 vali yardımcısı ve kaymakamın görev yeri değişti.

ALADAĞ İSTANBUL’A

Atamaların en dikkat çekeni Vali Yardımcısı Uğur Aladağ oldu. Aladağ, bir dönem beraber çalıştığı ve geçtiğimiz aylarda kararnameyle İstanbul Valiliği’ne atanan Ali Yerlikaya’nın yardımcılığına atandı.

Cumhurbaşkanlığı’nca yayımlanan mülki idare amirleri atama kararnamesiyle 403 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yer kararname kapsamında başta Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep olmak üzere birçok ilin vali yardımcılıklarında görev değişimi yapıldı.

KAYMAKAMLAR DEĞİŞTİ

Kararnameyle Gaziantep’te de mülki amirlerinin görev yeri değişti. Buna göre 3 ilçenin kaymakamı değişti. Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün Siirt Tillo Kaymakamlığı’na, Araban Kaymakamı Emin Bağlı Karkamış Kaymakamlığı’na, Karkamış Kaymakamı Bünyamin Bilgin Kilis Vali Yardımclığı’na atandı. Şehitkâmil Kaymakamı Ali Dursun ise Tekirdağ Vali Yardımcılığı’na, Uşak Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı da Şehitkamil Kaymakamlığı’na getirildi.

VALİ YARDIMCILARI DEĞİŞTİ

Gaziantep Vali yardımcılıklarında da değişiklikler oldu. Kentte görevli vali yardımcılarından Uğur Aladağ İstanbul Vali Yardımcılığı’na, Turgay Ergin Yozgat Vali Yardımcılığı’na atandı. Mardin Dargeçit Kaymakamı Rızvan Eroğlu, Şırnak Vali Yardımcısı Tayfur Elbasan, Isparta İl Hukuk İşleri Müdürü Şenol Kaya, Gümüşhane Vali Yardımcısı Aytaç Akgül de Gaziantep Vali Yardımcılığı’na atandı.

8 Ağustos 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz