Gaziantep’te PKK operasyonu

Gaziantep'te PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne yönelik operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı.

Gaziantep’te PKK operasyonu

Gaziantep’te PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın 15 Şubat 1999 tarihinde yakalanarak Türkiye’ye getirilişinin yıldönümü nedeniyle sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yapan şüphelilere yönelik gerçekleşen operasyonda 12 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, kentte bazı şüphelilerin PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü elebaşının 15 Şubat 1999 tarihinde yakalanarak Türkiye’ye getirilişinin yıldönümü olması nedeniyle terör örgütü adına ilimizde sosyal medya hesapları üzerinden örgüt propagandasını yaparak halkı kin ve düşmanlığa sürükleyici paylaşımlarda bulunduğu tespit edildi.

Bunun üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, kent merkezi ve ilçelerde şüphelilere yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlarda 8’i kent merkezinde, Nizip ve İslahiye’de 2’şer kişi olmak üzere 12 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin bulundukları adreslerde yapılan aramalarda 1 adet AK 47 marka uzun namlulu silah, 03 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet av tüfeği ve bu silahlara ait çok sayıda fişek ile dijital materyal ele geçirildi.

12 Şubat 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz