HDP'YE PKK OPERASYONU

Gaziantep, dün güne silahlı terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik şafak operasyonları ile başladı.

HDP'YE PKK OPERASYONU

Cumhuriyet Başsavcılığı’nda terör örgütüne üyeliği ve örgüt adına faaliyette bulunduğu tespit edilen 57 şüpheliden 52’si Özel Harekât, KOM Şube ve Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı 500 polisin katıldığı operasyonlarla yakalandı. Gözaltına alınanlar arasında HDP Gaziantep İl Başkanı Müslüm Kılıç da vardı.  

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen terör örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında, örgütle bağlantılı oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları belirlenen çok sayıda şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

ŞAFAK OPERASYONU DÜZENLENDİ

Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri de aralarında HDP’nin il ve ilçe başkanlıklarının da bulunduğu adreslere şafak vakti operasyon düzenledi. Özel Harekât, KOM Şube ve Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı 500 polisin katıldığı operasyonda helikopter ve drone da kullanıldı. Bazı adreslere demir kapıları, koçbaşı ile kırılarak girildi.

57 KİŞİDEN 52’Sİ GÖZALTINDA

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında örgüte üye olduklarına yönelik 57 kişi tespit edildi. Aynı zamanda örgütün genel ve il yapılanmasında aktif faaliyette bulundukları yönünde kuvvetli şüphe oluşan gözaltı kararı verildi.

İL BAŞKANI DA GÖZALTINA ALINDI

Aralarında HDP İl Eş Başkanı Müslüm Kılıç´ın da bulunduğu çok sayıda 52 şüpheli gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü´ne götürüldü. Öte yandan HDP İl Başkanlığı ve Şehitkamil İlçe Başkanlığı önünde, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat polislerince geniş güvenlik önlemi alındı.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında; PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye oldukları, örgütün genel ve il yapılanmasında aktif faaliyette bulundukları yönünde kuvvetli şüphe oluşan (57) şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiş olup, (52) şüpheli şahıs yakalanmış olup, soruşturma işlemleri devam etmektedir.”

 

 

14 Kasım 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz