KORKUTAN PATLAMA

Şahinbey İlçesi’nde dün meydana gelen iki ayrı doğalgaz patlaması korkuya neden oldu.

KORKUTAN PATLAMA

 Patlamada bir evin duvarları yıkıldı, bir minibüs, çok sayıda ev ve iş yeri hasar gördü. Patlamalarda toplam 5 kişi yaralandı. Olay yerinde incelemelerde bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, yaralıların tadavi altına alındığını bildirirken, yetkililerden bilgi aldı. 

Gaziantep'in Şahinbey ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi’nde metan gazı nedeniyle patlama meydana geldi. Patlamalarda 15 rögar kapağı yerinden fırlarken 3 kişi yaralandı. Bir minibüs, çok sayıda ev ile iş yeri patlamada hasar gördü.

İKİNCİ PATLAMA

Yaklaşık 1 saat sonra aynı mahalleye bağlı 6 nolu cadde üzerinde bulunan 3 katlı bir evin giriş katında da doğalgaz nedeniyle patlama meydana geldi. Olayda evin giriş kısmındaki duvarlar yıkıldı. Kurtarma çalışmalarında 2 kişi yaralı olarak kurtarıldı.  İkinci patlamanın hemen ardından hasar görev evde yürütülen arama kurtarma çalışmalarında 2 kişi yıkılan beton parçaları ve molozların arasından yaralı olarak kurtarıldı. Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırılırken, evde başka kimsenin bulunmaması nedeniyle arama çalışmaları sonlandı. Mahalle güvenlik gerekçesiyle tamamen boşaltılırken, kullanılamaz hale gelen binanın yıkılacağı öğrenildi.

VALİLİK’TEN YAZILI AÇIKLAMA

Patlamanın hemen ardından Gaziantep Valiliği’nden olayla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gaziantep ili Şahinbey ilçesi İstiklal Mahallesinde 12 Şubat 2019 tarihinde 14.00 sularında birisi 2 katlı evin zemin katında diğeri rögarda meydana gelen iki ayrı patlamanın ilk belirlemelere göre doğalgaz kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. Olayda 4’ü hafif toplam 5 kişi yaralanmıştır. Yaralılar Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Ersin Aslan Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Belediye, AFAD, itfaiye ve doğalgaz firması yetkililerinin müdahil olduğu olayda gerekli tedbirler alınmış olup, olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır.”

VALİ GÜL’DEN OLAY YERİNDE İNCELEME

Gaziantep Valisi Davut Gül de patlamanın gerçekleştiği adreslerde incelemelerde bulundu. Yetkililerden geniş bilgi alan Vali Gül, olaydan etkilenen ve çevredeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletti.

12 Şubat 2019 (Talip Öztürk )

Yorumlar (0)

Yorum Yaz