Gaziantep'te kan donduran cinayet! 18 yıl sonra açığa çıktı

Gaziantep'te 18 yıldır kayıp olan Gündüz Karadeniz'in annesi ile kardeşleri tarafından öldürüldüğü ve 18 yılda cesedinin iki kez yer değiştirildiği gelinin ihbarıyla ortaya çıktı.

Gaziantep'te kan donduran cinayet! 18 yıl sonra açığa çıktı

Gaziantep'in Araban İlçesine bağlı Yukarıkaravaizler Mahallesi'nde yaşayan Karadeniz ailesinde, 18 yıl önce arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartışma çıktı. Tartışma sırasında o dönem 23 yaşında olan Gündüz Karadeniz, annesi Z.K. ve kardeşleri tarafından öldürülerek gömüldü.

CESEDİ EVİNE 2 KM UZAKLIKTA BULUNDU
18 yıl boyunca herkesin kayıp olarak bildiği Gündüz Karadeniz'in cesedi, yaşadığı mahallenin 2 kilometre dışında boş arazide bulundu.

Bu olay üzerine Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ihbar üzerine harekete geçti. Yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki çalışma yapan ekipler, önce evin bahçesinde ardından cesedin bulunduğu arazide kazı çalışmaları yaptı. Yapılan kazıda Gündüz Karadeniz'e ait olduğu ileri sürülen kemikler bulundu.

GELİNİ İHBAR ETTİ
Gaziantep'te Karadeniz ailesinin gelini olan kadın, arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı kayınvalidesi ve çocuklarının 18 yıl önce Gündüz Karadeniz'i öldürdüğünü iddia ederek jandarmaya başvurdu. Gelin, yaptığı ihbarda, ayrıldığı eşi Gündüz Karadeniz'in, Araban'ın Yukarıkaravaizler Mahallesi'ndeki evlerinde kayınvalidesi ve diğer kardeşleri ile yaşadığı tartışmada öldürüldüğünü ve köyde evlerinin yakınındaki bir araziye gömüldüğünü söyledi. O dönemde Karadeniz'i soranlara ise kayıp olduğunun söylendiği öğrenildi.

10 YIL EVİN BAHÇESİNDE CESEDİ SAKLANMIŞ
Öldürülen Gündüz Karadeniz'in cesedi önce evin bahçesine gömülerek 10 yıl boyunca saklandı. Ardından ev satılınca ceset yerinden çıkarılarak mahallenin dışında boş bir araziye gömüldü. Karadeniz'in cesedi 8 yıl da orada saklandı.

KEMİKLERİ BULUNDU
Jandarma ekipleri çalışmaları sonucunda cinayetin işlendiği öne sürülen evde ve evin 2 kilometre uzağındaki kazı çalışması yapıldı. Boş arazide gece yapılan kazı çalışmalarında insan kemikleri bulundu.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR YAPILDI
Kazı çalışmalarında bulunan kemikler üzerine aralarında Adana, Gaziantep merkez, Gaziantep'in Araban ilçe merkezi, Yukarıkaravaizler Mahallesi'nin de bulunduğu çok sayıda adrese eş zamanlı operasyonlar yapıldı. Operasyonlarda çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

KEMİKLER ADLİ TIPTA KARŞILAŞTIRILACAK
Öte yandan soruşturma kapsamında Çöplü mevkisinde bulunan kemikler Gaziantep Adli Tıp Kurumuna getirildi. Kemiklerden alınacak örneklerin DNA'sı belirlenerek, öldürüldüğü iddia edilen Gündüz Karadeniz'in kemikleri ile karşılaştırılacağı öğrenildi.

 

21 Şubat 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz