GAZİANTEP'TE İTTİFAK SAĞLANDI

AK Parti ve MHP arasında bir süredir devam eden "Cumhur" İttifakı görüşmeleri sona erdi.

GAZİANTEP'TE İTTİFAK SAĞLANDI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın onayıyla Oğuzeli ve Karkamış ilçelerinde MHP adayları desteklenecek. Diğer ilçelerde ise AK Parti adaylarına destek verilecek. 

Cumhur İttifakı kapsamında Gaziantep görüşmeleri önceki akşam akşam sona erdi. AK Parti ve MHP kurmayları arasında yapılan görüşmelerde son nokta koyuldu. MHP adına Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, AK Parti adına ise Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Gaziantep'i görüşmek üzere son defa bir araya geldi.

ATAY, 4 BÜYÜK İLÇEDEN 2’SİNİ İSTEDİ

MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Oğuzeli ve Nurdağı ilçelerinin MHP'ye verilmesini istedi. Diğer MHP Milletvekili Sermet Atay ise Oğuzeli dışında, Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinden birinin veya Nizip'in MHP'ye verilmesi taleplerini Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz üzerinden iletti.

ABDULHAMİT GÜL’ÜN MEMLEKETİ VERİLMEDİ

Şahinbey ve Şehitkamil ilçeleri pazarlık konusu dahi edilmedi. Nizip ilçesinin ise Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün memleketi olması münasebetiyle verilmesinin uygun olmadığı belirtildi.

ERDOĞAN ONAYLADI

Sıkı pazarlıklar sonucunda; MHP'ye Oğuzeli ve Karkamış ilçelerinin verilmesi konusunda anlaşma sağlandı. AK Parti ve MHP kurmaylarının mutabakatı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu. Erdoğan, Oğuzeli ve Karkamış'ın MHP'ye verilmesini onayladı.

7 İLÇEDEN AK PARTİ, 2 İLÇEDE MHP

Sona eren görüşmeler sonrasında MHP, Büyükşehir dışında, Şehitkamil, Şahinbey, Nizip, Araban, Yavuzeli, İslahiye ve Nurdağı'nda aday çıkarmayacak, AK parti adaylarına destek verecek. AK Parti'de Oğuzeli ve Karkamış'tan aday çıkarmayacak MHP'nin adaylarını destekleyecek.

10 Ocak 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Oğuzeli zaten Mhp’nin. Kimin ilçesini kime veriyorsunuz. Babalarının mallarını bahşediyorlar sanki.
Cevat Kara12 Oca 2019 06:14:30