Gaziantep'te çirkin saldırı! Koronavirüs tedavisi gören sağlık çalışanı şiddet gördü

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Endoskopi Ünitesinde görev yapan sağlık personel, saldırıya uğradı.

Gaziantep'te çirkin saldırı! Koronavirüs tedavisi gören sağlık çalışanı şiddet gördü

Sağlık çalışanının daha önce koronavirüse yakalandığı ve tedavisinin hemen ardından görevine devam ettiği öğrenildi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin saldırıya ilişkin, şunları aktardı: “Darp edilen sağlık çalışanı Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle tedavi görmüştür. Tedavisinin bitmesiyle test sonucu negatif olur olmaz görevine hemen dönmüştür. Fakat buna karşılık şiddete maruz kalması bizi derinden yaralamıştır. Toplum içerisindeki bu tip davranışlar sergileyen kişilerin bizlerin çalışma hevesini kırmaya gücü yetmeyecektir. Özverili bir davranışla görevine başlayan sağlık personeli, olaydan hemen sonra darp cebir raporu almasına rağmen tekrar görevine dönmüş ve mesaisini tamamlamıştır. Bu hamiyetperver arkadaşımızın davranışı herkese örnek olmuştur. Artık duymaktan bıktığımız bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”

Zengin, “Toplumun büyük çoğunluğunun böyle şiddet olaylarına nefret gözüyle baktığını biliyoruz. Ancak beklentimiz; sağlık çalışanına şiddet uygulayan şahısları toplumun bizzat sosyal açıdan ve manevi olarak cezalandırılmasını ümit ediyoruz. Sağlık ordusu en küçük ferdinden en büyüğüne bu savaşa omuz omuza çalışmıştır ve çalışmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

6 Ağustos 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz