Gaziantepli olmak ayrıcalıktır

Gaziantep Dernekleri Federasyonu Gaziantep Temsilciliği ile Gaziantep ve Köylerini Buluşturma Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılışı...

Gaziantepli olmak ayrıcalıktır

Gaziantep Dernekleri Federasyonu Gaziantep Temsilciliği ile Gaziantep ve Köylerini Buluşturma Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılışı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Necati Göksu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Gaziantep Dernekleri Federasyonu Gaziantep Temsilciliği ile Gaziantep ve Köylerini Buluşturma Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Yapar, “Gaziantep Köylerini Buluşturma Kültür ve Dayanışma Derneği olarak başvurumuzu yaptık ve başvurumuz kabul oldu. Böyle bir derneğin olması gerekiyordu. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ve Federasyon Başkanı Necati Göksu’ya bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum” dedi.

HALKIMIZA HİZMET ETMEK BİZİ ONURLANDIRIYOR

Faaliyetleri hakkında da açıklamalarda bulunan Yapar, “Daha hızlı halka, protokole ulaşmak için çaba harcayacağız. Dernek olarak köylerde ağız, diş, kanser tarama gibi ücretsiz faaliyetlerimiz olacak. Kadına şiddet programları çatısı altında programlar yaparak halkımızı bilinçlendireceğiz. Halkımıza, öğrencilerimize yardımcı olmak istiyoruz. 130 kişilik yönetim olarak her birimiz ayrı ayrı görevlere dağıldık. Halkımıza hizmet etmek bizi onurlandırıyor” ifadesini kullandı.

GAZİANTEPLİ OLARAK BİR AYAĞIMIZ İSTANBUL’DA

Gaziantep Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Necati Göksu, “İstanbul’daki Gaziantep Dernekleri Federasyonu ve Gaziantep Köylerini Buluşturma Kültür ve Dayanışma Derneği ile burada bir temsilcilik açtık. Her yıl 29 Ekim’de buluşma yapıyorduk. Onun için buradayız. Gaziantepli olarak bir ayağımız İstanbul’da. İstanbul’da olan ve onun dışındaki derneklerin burada bir mekânının olması gerekiyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin açılışımıza teşrif ettiler, bizi gururlandırdılar.” dedi.

GAZİANTEPLİLİK ÖNEMLİ BİR KİMLİK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Gaziantepli olmanın ayrıcalığına vurgu yaptı. Şahin, “Bu güzel açılışta aranızda bulunmaktan dolayı mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Birlikten kuvvet doğuyor. Gazianteplilik önemli bir kimlik. Ben Gaziantepliyim, ben Gazişehir’in evladıyım dediği güzel bir çalışma var. Büyük bir federasyonumuz var. Onlarla onur duyuyoruz. Hangi şehre gidersek Gaziantepli hemşerilerimizin yaptığı çalışmalardan iftihar duyuyorum. Valimiz İstanbul valisi oldu. Bundan büyük bir onur duyduk. Gazianteplilik, bir ve beraber olmak, acıları paylaşıp azaltmak, sevinçleri paylaşıp arttırma, kader birliği yapmaktır. Kültürdür, dayanışmadır. Gaziantepli olmak ayrıcalıktır. Gaziantep için daha güzel bir Türkiye dünya için yapacak çok iş var. O işlerimiz içinde bugün bir ve beraberiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından derneğin kurdelesi kesildi.

31 Ekim 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz