Gaziantep’in sigorta haritası açıklandı

Türkiye’de 150 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve dünyanın önde gelen sigorta kuruluşlarından olan Generali Sigorta, Gaziantep’in sigortacılık haritasını açıkladı.

Gaziantep’in sigorta haritası açıklandı

En çok trafik sigortası

Generali Sigorta’nın Gaziantep müşterilerinin yüzde 64’ü 45 yaş altındaki bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 43 olarak gözlemlendi. Gazianteplilerin en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri sırasıyla zorunlu trafik sigortası, zorunlu deprem sigortası (DASK) ve kasko sigortası oldu.

Trafik sigortası yüzde 32’lik oranla ilk sırada

Generali verilerine göre, Gazianteplilerinin en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmeti zorunlu trafik sigortası olurken; yüzde 32’si zorunlu trafik sigortası, yüzde 25’i zorunlu deprem sigortası (DASK), yüzde 18’i ise kasko sigortası aldı.

Kadınların oranı yüzde 24

Gaziantepli Generali müşterilerinin online ve acente kanalı üzerinden sigortacılık ürünlerini alma yüzdelerine göz atıldığında, yüzde 24 kadın, yüzde 76 erkek dağılımı göz göze çarpıyor.

Generali Hakkında:

Generali, uluslararası arenada güçlü varlığa sahip, bağımsız bir İtalyan Gruptur. 1831'de kurulan Generali, dünyanın lider sigortacılarından biri olup, 2017 yılındaki 68 milyar Euro toplam prim geliriyle 60'tan fazla ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir. Grup, dünya genelindeki 71.000 çalışanı ve 57 milyon müşterisiyle, Batı Avrupa'da lider konumda yer alırken, Orta ve Doğu Avrupa'nın yanı sıra Asya'da da giderek artan bir değerde varlığa sahiptir. Generali Grubu Corporate Knights 2017 yılı sıralamasında dünyanın en sürdürülebilir şirketleri arasında yer almıştır. Generali Sigorta A.Ş. ise 150 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

25 Ekim 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz