Gaziantep’in sesi kulağı olacak

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Ömer Güzeldal, bilgi birikimi ve tecrübesini Gaziantep adına kullanmak için siyasete girmeye karar verdiğini söyledi.

Gaziantep’in sesi kulağı olacak

Güzeldal’ın 9 yılık devlet tecrübesinin yanı sıra iş dünyasındaki tanınırlığı artı olarak gösteriliyor. 2 üniversite bitiren Güzeldal, Gaziantep’teki sanayicilerin, iş dünyasının sesi kulağı olmayı hedefliyor.

Yeni Türkiye heyecanıyla Ak Parti’ye her türlü katkıyı vermeye hazır olduğunu dile getiren Güzeldal, “Partim ve ülkem için çalışmalara şimdiden başladım. Çok farklı bir seçim propagandası yapacağım” ifadelerini kullandı.

Maliye Bakanlığında 8.5 yıl üst düzey bürokrat olarak çalıştıktan sonra, mali müşavir olarak özel sektörde çalışmaya başlayan Ömer Güzeldal, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Ömer Güzeldal, hem kamu hem özel sektör tecrübesini siyasette millete hizmet olarak sunmak istediğini söyledi.

HEM KAMU HEM ÖZEL SEKTÖR TECRÜBEM VAR

Şansını diğer adaylar kadar gördüğünü, çalışmalarına aralıksız devam ettiğini söyleyen Ömer Güzeldal, "1974 Gaziantep'te doğdum. 1994 Gaziantep Anadolu Lisesi’ni bitirdim. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Hukuk Fakültesinden mezun oldum. İyi derece İngilizce, orta derece Almanca biliyorum, evli ve 3 çocuk babasıyım. 8.5 yıl maliye bakanlığında üst düzey bürokrat olarak çalıştım, daha sonra özel sektörde kendi işimi yapmaya başladım. Şu anda yeminli mali müşavir olarak çalışıyorum. Hem kamu hem özel sektör tecrübem var. Kendimi şanslı görüyorum" dedi.

AK PARTİ DİĞER PARTİLERE BENZEMİYOR

Neden Ak Parti'den aday adayı olduğuyla ilgili olarak Güzeldal, "Siyasete Ak Parti'de başladım, Ak Parti'de de siyasi hayatımı sürdüreceğim. Neden Ak Parti sorusuna gelince, Ak Parti diğer partilerden farklı. Diğer partiler günlük sıkıntılarla boğuşurken Ak Parti, 2023 ve 2071 hedefleriyle geleceğe yönelik programlar yapıyor. Yeni dönemde barış ve kardeşlik projesi geçecek, yeni anayasa yapılacak, bir kurucu meclis gibi çalışacak. Ben de hem hukukçu kimliğimle hem de genç biri olarak tecrübelerimle deneyimlerimle bu meclise katkı vermek istiyorum" diye konuştu.

SİYASETE FARKLI BİR HEYECAN KATACAK

Genç yaşta siyasete atılan Güzeldal, Ak Parti Gaziantep Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu genel merkeze yaptı. Güzeldal, siyasete farklı bir heyecan katacağı inancında. 2002 yılından itibaren Türkiye’nin yeni bir yola girdiğini, 2010 yılından sonra bu yolun 2023 ve 2071’e kadar uzanacağını tüm dünyanın gördüğünü dile getiren Güzeldal, “Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Parti Türkiye’nin kaderini değiştirdi. Günü birlik politikalar yerine, geleceğimizi kurtarmaya yönelik, 50-100 yıllık politikalar üretiliyor. Seçim zamanı geldi. Bakın muhalefet partilerine, ‘Nasıl iktidar oluruz, Türkiye’yi nasıl daha iyi yönetiriz’ derdinde değil, muhalefette kalalım, mecliste olalım bize yeter derdindeler. Ak Parti ise, bırakın 24Haziran seçimlerini, 2023 ve 2071 yıllarına yönelik vizyon projeleri üretiyor. İşte Yeni Türkiye’nin farkı budur. Muhalefet bunu anlamalı” dedi. 

6 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz