Gaziantep’in fotoğrafı çekildi

AK Parti Ekonomi İşler Başkanlığı tarafından düzenlenen Şehirlerin Ekonomik Beklentisi toplantısı Gaziantep'te yapıldı.

Gaziantep’in fotoğrafı çekildi

AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumunda partililer ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelerek Ak Partinin ekonomik yatırım ve çalışmalarını değerlendirdi.

AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığı tarafından tertiplenen Şehirlerin Ekonomik Beklentisi toplantıları devam ediyor. 24 Kasım 2017 yılından itibaren başlanan Şehirlerin ekonomik beklentilerinin belirlenmesi toplantıları, 61.'si Gaziantep'te yapıldı. İş adamları, Sivil Toplum Kuruluşları, Oda Başkanlarının katıldığı toplantıda Gaziantep'in Ekonomik Beklentileri masaya yatırıldı.

GAZİANTEP'İN EKONOMİK BEKLENTİLERİ

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, Şehirlerin Ekonomik Beklentileri belirlenmesi için genel merkezlerinin bu konuya çok önem verdiğini belirterek, bugünde şehirlerine yön veren iş adamları, STK temsilcileri, oda başkanlarıyla, Gaziantep'in ekonomik beklentilerini masaya yatıracaklarını söyledi.

GAZİANTEP 61’NCİ DURAK

AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, Gaziantep ile beraber bugüne kadar 61 ilde şehirlerin ekonomik beklentilerini belirlemek için toplantı yaptıklarını belirterek, "Bugün Gaziantep'teyiz 24 Kasım 2017 yılında ilk başlamıştık. Gaziantep bugün itibariyle 61 ilimiz, Nisan ayının sonlarına doğru, inşallah 81 ilimizin hepsini tamamlamış olacağız. Biz şehirlerin fotoğrafını çekiyoruz. Şehirlerle ilgili geçmiş dönemlerde hangi alanlarda memnuniyet duyulduğunu, mevcut durum ile ilgili hızlandırılması gereken yatırımlar, projeler nelerdir onları öğrenmeye çalışıyoruz. Kısa, orta vadede yapılması gerekenler ve uzun vadede şehrin cazibe merkezi haline gelebilmesi için yatırım ve projelerin önündeki engellerin ne olduğunu öğrenmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla hem geçmiş, hem bugün hem de yarın ile ilgili şehrin detaylı bir fotoğrafını çekiyoruz. Burada ortaya çıkan fikirleri bir rapor haline getirip Cumhurbaşkanımıza sunuyoruz ve daha sonra atılması gereken adımları atıyoruz" diye konuştu.

İŞ DÜNYASI AĞIRLIKLI TOPLANTI

Toplantı, oda başkanları, iş adamları ve STK temsilcilerinin şehirle ilgili ekonomik beklentilerini heyete sundu.  Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumuna; AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Tanas, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, iş dünyasından GAİB Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya, GTO Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu, Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Cemal Kadooğlu, OSB’de faaliyet gösteren sanayiciler, STK temsilcileri ve yerel yöneticilerin yanı sıra Ak Parti il yönetim kurulu üyeleri katıldı.

28 Mart 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz