Gaziantep Üniversitesi'nde skandal

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi’nde atardamar inceliği rahatsızlığından ameliyat olan Deniz Su Yılmaz, operasyon sırasında hayatını kaybetti

Gaziantep Üniversitesi'nde skandal

Deniz Su’nun ailesi, hastane hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Aile, kızlarının ölümünde GAÜN’ün ihmali olduğunu ileri sürdü.

Doğuştan atardamar inceliği rahatsızlığı bulunan 6 yaşındaki Deniz Su Yılmaz'ın ailesi, kızlarının Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde geçirdiği ameliyatta hayatını kaybetmesi üzerine doktor ve hastane hakkında suç duyurusunda bulundu

İhmal iddiası

Baba Mahmut Yılmaz, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçesinde, 6 yaşındaki kızlarının doğuştan rahatsızlığı bulunduğunu ve bu nedenle yaklaşık bir ay önce tedavi için hastaneye götürdüklerini belirtti.

Kalp ve damar hastalıkları bölümünde doktorun, yaptığı incelemenin ardından kızlarının ameliyat olduktan sonra düzeleceğini kendilerine söylediğini iddia eden Yılmaz, kızlarının 10 Aralık'ta ameliyata alındığını kaydetti.

Kızının ameliyatta fenalaşarak, yoğun bakıma alındığını ve daha sonra yaşamını yitirdiğini belirten Yılmaz, tedavide ihmalin bulunduğunu öne sürerek, hastaneden ve doktordan şikayetçi olduğunu aktardı. 

 

13 Aralık 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz