Gaziantep sessiz kalmadı

ABD’deki başkanlık seçimlerinde Donald Trump’a rakip olan Joe Biden’ın geçtiğimiz aralık ayında yaptığı bir konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik skandal ifadeler kullandığı ortaya çıktı.

Gaziantep sessiz kalmadı

“Erdoğan’ı yenmeleri için muhalifleri desteklemeliyiz” ifadelerini kullanan Biden’a Gaziantep siyaset ve iş dünyasından tepki yağdı.

BAKAN GÜL: BU MİLLET HER ZAMAN HATIRLATMAYA HAZIRDIR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Biden’ın küstah açıklamalarına “Türkiye üzerindeki kirli emellerini küstahça dile getirenler akıllarına soksun:  Bu topraklarda millet iradesinin üzerinde hiçbir güç yoktur, hakimiyet milletindir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türk Milleti, okyanus ötesinden iradesine müdahale edilmesine izin vermeyeceğini defalarca göstermiştir. Unutanlar için bu millet her zaman hatırlatmaya hazırdır” sözleriyle tepkisini gösterdi.

FATMA ŞAHİN: HATIRLATMAK GÖREVİMİZ OLSUN

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise tepkisi şu sözlerle gösterdi: “Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır." Joe Biden ve onun gibi Türkiye düşmanları bu vatana her daim sahip çıkacak olanların varlığını, Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki Türkiye'yi unutuyor. Onlar unuttukça, hatırlatmak görevimiz olsun” sözleriyle tepkisini gösterdi.

ATAY: NEREDESİNİZ SÖZDE AYDINLAR?

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay da Biden’ın sözlerine kayıtsız kalmadı: “ABD başkan adayı içindekini kusarak sürpriz yapmamıştır! Yıllardır kirli oyunlarını PKK-FETO eliyle uygulamaktadırlar. Önemli olan ülkemizdeki işbirlikçilerinin tavrıdır! Bu garip sessizlik hainliğin ve şerefsizliğin tescilidir! Neredesiniz sözde aydınlar? yazarlar? Demokrasi sözcüleri??

KONUKOĞLU: KANLI ELLERİNİZ ÇEKİN

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu da tepkisini şöyle gösterdi: “Joe biden : Türkiye eski Türkiye değil artık benim Ülkem üzerinden Kanlı ellerinizi çekin yoksa o eli kesmesini biliriz evelallah. ATA’larımızın verdiği dersi unuttunuz. 15 Temmuz’da bir ders daha verdik yetmedi ise her zaman teker veririz.”

TAHMAZOĞLU: HALKIN GÜCÜNÜN ÜSTÜNDE BİR GÜÇ YOKTUR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ABD Başkan adayı Joe Biden, Türkiye’de muhalefeti destekleyerek #Erdoğan iktidarını değiştirmeyi hedeflediğini söylemiş. Biz de, Büyük Türk milleti olarak diyoruz ki, halkın gücünün üstünde bir güç yoktur. Ülkemizde iktidar ancak seçim yoluyla değişir. BD Başkan adayı Joe Biden, Türkiye'nin iç işlerine karışmayı bıraksın. Zira, 15 Temmuz'da kendisi Başkan yardımcısıydı, denediler, başaramadılar.  Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip #Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesi dediği gibi demokrasilerde halkın gücünün üstünde güç tanımıyoruz.”

FADILOĞLU: HER TEHDİDİ ANINDA YOK ETMEYE HER ZAMAN MUKTEDİRİZ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Joe Biden’ın sözleri tam bir hezeyandır.Bilsin ki Türkiye Ankara’dan yönetilir ve egemenlik milletimizindir.15 Temmuz'da ispatladığımız gibi irademize dönük her tehdidi anında yok etmeye her zaman muktediriz. Milletçe daha da bilenmiş bir azimle Liderimiz  Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındayız.”

TOPRAK: TÜRKİYE ABD'DEN DEĞİL, ANKARA’DAN YÖNETİLİR

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, “Sen kasırgaIara dayanmışsın, rüzgarIa mı yıkılacaksın..! Başka çaren yok yüreğim, dosta düşmana karşı ayakta kalacaksın. Joe Biden'ın Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize yönelik haddini aşan skandal sözlerine karşı şu iyi bilinmelidir: Türkiye ABD'den değil, Ankara’dan yönetilir.”

ÖZKEÇECİ: BİDEN BİLMİYOR GALİBA

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci, “Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını Joe Biden  bilmiyor galiba. Kim, ülkemizin iç işlerine karışmışsa hep hüsrana uğramış, perme perişan olmuştur. Halkımızın egemenliğini yok sayıp, demokrasimize göz dikenlerin hep oyununu bozmuşuzdur.”

17 Ağustos 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz