GAÜN’ün yeni rektörü Özaydın’ın ilk sözleri: ŞEHİRLE BARIŞACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı atama kararnamesi ile Prof.Dr. Arif Özaydın, Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı.

GAÜN’ün yeni rektörü Özaydın’ın ilk sözleri: ŞEHİRLE BARIŞACAĞIZ

Gaziantep Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, ilk açıklamasını haber342.com’a yaptı.

Özaydın’ın ilk sözleri, şehirle barışmak oldu.

Rektör Özaydın, şunları söyledi: “ Üniversiteyi bu şehirle barıştıracağız. Kamu kurumuyla, siyasetiyle, belediyesiyle, sanayisiyle ve medyasıyla barışık bir üniversite haline getireceğiz. Gaziantep Üniversitesini, kente katkısı olmayan kimliğinden kurtaracağız. Sanayi ve sağlık alanında çok güzel işbirlikleri yapacağız. Gaziantep’i, daha az hastalıklı bir kent yapacağız.”

Gaziantep Üniversitesi’nin ışık olacağını, öncülük edeceğini ifade eden Rektör Özaydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Gaziantep’in önünü görmesi için biz ışık olacağız. Sorunları biliyorum. Neler yapacağımızı da biliyorum. Tüm bu projeleri tek tek hayata geçirerek, Gaziantep, üniversitesiyle parlayan yıldız  yapacağız. Hiç kimse farkında değil ama Şam bölgesi denilen bölge; Şam, Halep, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa’yı kapsayan bölgesidir. Gaziantep, Şam bölgesinin ana kenti oldu. Çok güzel hizmetlerimizi ve projelerimizle görevimizi yapacağız.”

Özaydın, üniversiteyi siyaset, sanayi, turizm ve medya ile yeniden barıştıracaklarını da sözlerine ekledi.

PROF. DR. ARİF ÖZAYDIN?

Kahramanmaraşlı olan Özaydın, bir dönem AK Parti Siyaset Akademisinde dersler verdi.

Özaydın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da öğrencisiydi.

24 Eylül 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Kaç tane saygın dergilerde yayınlanmış makalesi var. Bilimsel kalitesi nedir. Yayınladığı kitapların kalitesi nedir? Rektör olmak için sualsiz biat yeterli midir?
Şahin Kara24 Eyl 2020 23:37:02