Gafsad’ta Kalandergil dönemi…

"Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği (GAGSAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan istifa eden Hasan Yelken’in yerine, Ozan Kalendergil Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi."

Gafsad’ta Kalandergil dönemi…

Gaziantep’in ilk fotoğraf  derneği olan Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği (GAFSAD) Yönetim Kurulu Başkanlığına Ozan Kalendergil seçildi.

Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği(GAFSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Kalandergil, eski başkan Hasan Yelken’e bu güne kadar yaptığı başarılı çalışmalar için teşekkür etti. Kalandergil ‘’Hasan Yelken başkanımız bugüne kadar bir çok başarılı projelere imza atmış ve bize yol gösterici olmuştur. Bu çalışmalarından  dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Bu bir bayrak yarışı. Hasan Yelken ‘den aldığımız bu bayrağı sırası geldiğinde başka arkadaşıma değer katarak devredeceğim.’’ Dedi.

Yeni dönemde eğitim çalışmalarına ağırlı vereceklerini belirten Kalendergil ‘’Her alanda oluğu gibi  fotoğraf alanında da eğitim büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda üyelerimizin fotoğrafla ilgili deneyimlerini artırıcı etkinlikler gerçekleştireceğiz. Fotoğraf gezileri, fotoğraf gösterileri , sergiler artarak devam edecek.Geçmişi  ve günümüzü geleceğe taşıyan fotoğrafın önemini anlatmaya çalışacağız’’ diye konuştu.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve üye derneklerle  işbirliği yaparak fotoğraf sanatına destek olmaya devam edeceklerin ide dile getiren Kalandergil, fotoğraf severleri ve fotoğrafa gönül vermiş herkesi Gaziantep Fotoğraf Sanatı(GAFSAD)’a beklediklerini söyledi.

17 Mayıs 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz