FUHUŞ BİLANÇOSU

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü 2019 yılı fuhuşla mücadele kapsamında yapılan operasyon ve işlemlere ilişkin bilgiler paylaştı.

FUHUŞ BİLANÇOSU

 Kentin farklı bölgelerinde fuhuş yapan, aracılık eden ve yer temin eden şüpheliler olmak üzere bin 900’de kişi hakkında işlem yapıldı. 2 milyon liranın üzerinde de para cezası kesildi. Veriler, kentte fuhuşun geldiği acı noktayı da gözler önüne seriyor.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü, 2019 yılı içerisinde kentte fuhuşla mücadele kapsamında yapılan işlemlere ilişkin verileri açıkladı. Özellikle günlük kiralık evlere, 1+1 dairelere ve kentin bazı noktalarına yönelik çalışmalar yapıldı.

FUHUŞ YAPILAN YERLER MÜHÜRLENDİ

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri 2019 yılında fuhuşa aracılık ve yer temininden 46'sı adli, 357'si de idari işlem olmak üzere toplam 403 adet işlem yapıldığını bildirdi. Ayrıca, fuhuş yapılan yerler 1 ay süreyle mühürlenerek kapatıldı.

2 MİLYON LİRAYA YAKIN PARA CEZASI

Kentte fuhuş yapan kadın ve erkekler ile yer temin eden şüphelilere ceza yağdı. Fuhuş yapan kadın, fuhuş müşterisi erkek ve fuhuşa aracılık ve yer temin eden şüpheliler olmak üzere toplam bin 422 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldı. Bu işlemler neticesinde 1 milyon 935 bin 460 TL idari para cezası uygulandı.

OTOGAR ÖNÜNDE FUHUŞA DARBE

Öte yandan yıkılan genelevin bulunduğu otogar civarında da polis ekipleri fuhuşa göz açtırmadı. Ekipler, otogar önü ve M1 Alışveriş Merkezi civarında ve kentteki diğer yerlerde fuhuş amaçlı bekleme yapan kadınlara yönelik 45 adet işlem yaptı. 114 kadın hakkında ise 36 bin 480 lira para cezası kesti.

17 Ekim 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz