Flaş…Flaş… İYİ Parti Nizip İlçe Başkanı görevden alındı

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, partisinin Nizip ilçe Başkanı Kenan Çakır’ın görevden alındığını duyurdu. Çakır’ın yerine Hayri Yılmaz atandı.

Flaş…Flaş… İYİ Parti Nizip İlçe Başkanı görevden alındı

Hocaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Çakır hakkında disiplin sürecinin başlatıldığını da bildirerek, şu ifadelere kullandı:

Siyasi nezaketten uzak, dostluk bağına uymayan hal hareketlerde bulunan partiyi mahkeme kapılarına taşıyıp, halen Nizip ilçe başkanlığı görevinde bulunan, istifa çağrısına uymayan, yönetimini toplayıp karar alamayan İYİ Parti Nizip İlçe Başkanı Kenan Çakır görevinden alınmıştır. Yerine ivedilikle Partimizi Nizip’te iktidara taşıyacak, ilçe başkan ve yönetimi atanacaktır. Halen fiilen görevde olup, tüm uyarı ve görüşmelere rağmen etik ve siyasi ahlaka uymayan Kenan Çakır hakkında ise disiplin süreci başlatılmıştır.”

İLÇE TEŞKİLATLARINA YENİ ATAMALAR

Öte yandan Hocaoğlu, görevden alınan Çakır’ın yerine Hayri Yılmaz’ın atandığını da bildirdi. Hocaoğlu, Şehitkamil İlçe Başkanlığına Turgay Köşker, Yavuzeli İlçe Başkanlığına Vali Dalkılıç Oğuzeli İlçe Başkanlığı’na ise Hasan Gazi Emre atandığını kaydetti.

11 Eylül 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Bu yeni il başkanı sanırım Gaziantepte partiyi dağıtmakla görevlendirilmiş.Atandığında mevcut başkanların istifasını istemek olabilir onlarında istifa etmesi siyasi nezaket olurdu lakin görevden alınanların yerine atananlar tam bir fiyasko.Vizyon sahibi insanların atanması ve yönetimi ihtiyar heyeti gibi değilde gençlerinde olduğu şekilde kurmalıdır.
iyiülkücü12 Eyl 2019 09:28:15