FARELİ HASTANE

Gaziantep’te 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından devletin el koyduğu Primer Hastanesi’nde skandal görüntülerin ardı arkası kesilmiyor.

FARELİ HASTANE

Daha önce kedilerin gezdiği hastanenin koridorlarında bu defa da cirit atan fareler görüntülendi. Yeni adıyla Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ortaya çıkan görüntüler şok etkisi yaratırken, hasta ve yakınları duruma isyan etti.

Gaziantep’te 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından devlet tarafından el konularak ismi Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirilen Primer Hastanesi’nde çekilen bir video skandal cinsten. Hasta yakınları tarafından çekilen bir videoda farelerin cirit attığı görüntülendi.

GÖRÜNTÜLER ŞOK ETTİ

Eski adı Özel Primer Hastanesi 15 Temmuz hain darbe kalkışmasından sonra devlet tarafından el konulmuştu. Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlayan hastanede çekilen görüntüler, yürekleri sızlattı. Hastanede kediler koridorlarda cirit atarken, yeni görüntüler şok etti.

GÖREVLİLER FARE AVINDA

Hastanede, hasta personellerinin fare evi hasta yakınları tarafından görüntülendi. Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler Ek Binası olarak hizmet veren hastanede, yaşlı hastalara hizmet veren Palyatif Bakım Merkezi’nde çekilen video durumun vahametini ortaya koyuyor. Hastanenin temizlik görevlileri fare avına çıkarken, hastalar da durumu cep telefonu kamerası ile görüntülüyor.

Öte yandan devletin el koyduğu hastaneye sahip çıkılmaması tepkilere de neden oldu. Öncesinde modern bir nitelik taşıyan hastanede yeni görüntüler üzerine “emanete böyle mi sahip çıkılıyor1 yorumları yapıldı. Hastane, Primer Hastanesi iken A sınıfı belgesi almış bir hastaneydi.

6 Aralık 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz