Evlat nöbetinde gerginlik

Gaziantepli aile oğullarını için nöbette...

Evlat nöbetinde gerginlik

Gaziantepli Şevket- Songül Altındaş çifti 2015 yılında PKK tarafından kaçırılan oğulları Müslüm için Diyarbakır’da HDP binası önündeki evlat nöbetine devam ediyor. Oğulları için günlerdir oturma eylemi yapan baba Şevket Altındaş ile HDP il binasından çıkan bir kişinin, ailelere dönüp, "Satılmışlar" diye bağırmasıyla gerginlik yaşandı. Polis, şahsı gözaltına aldı.

Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını iddia edip, HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin bekleyişi günlerdir devam ediyor. PKK tarafından kaçırılan polis ve askerlerin aileleri de, bu ailelerin oturma eylemini televizyondan izleyip Malatya, Gaziantep, Mersin ve Mardin'den yola çıkıp kente geldi.

GAZİANTEPLİ AİLE EYLEMİNİ SÜRDÜRÜYOR

Gaziantep'ten gelen Şevket- Songül Altındaş çifti, vatani görevini yapmak için usta birliğine giderken 2 Ekim 2015'te Tunceli'nin Pülümür ilçesinde kaçırılan oğulları Müslüm (24) için oturma eylemine başladı. Aile günlerdir eylemini sürdürüyor.

GERGİNLİK YAŞANDI

Diyarbakır’da ailelerin oturma eylemi devam ederken HDP il binasından çıkan kişi, ailelere dönüp, "Satılmışlar" diye bağırınca gerginlik yaşandı. İsmi öğrenilemeyen kişi ile Gaziantep'ten gelip vatani görevini yapmak amacıyla usta birliğine giderken 2 Ekim 2015'te Tunceli'nin Pülümür ilçesinde kaçırılan oğulları Müslüm (24) için oturma eylemi yapan Şevket Altıntaş arasındaki tartışma, gerginliği tırmandırdı. Polisin müdahale etmesiyle laf atıp hakaret eden kişi gözaltına alındı.

8 Eylül 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz