Etle tırnak gibiyiz

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan’ın düzenlediği basın toplantısında Türk-Kürt vurgusu ön plana çıktı.

Etle tırnak gibiyiz

Kürt kökenli ilçe başkanları ile kameraların karşısına çıkan Taşdoğan, “Kız alıp kız vermişiz, etle tırnak gibiyiz. Kürtler bizim öz kardeşlerimizdir. Biz onları herkesten fazla sever, düşünürüz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Gaziantep İl Başkanı düzenlediği basın toplantısında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nı değerlendirdi. İl binasında düzenlenen basın toplantısına MHP Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mezine Sirakaya, Kürt kökenli ilçe başkanları Aziz Yücel, Süleyman Taşçı ve Metin Şentürk katıldı.

KÜRTLER BİZİM ÖZ KARDEŞLERİMİZDİR

Gazetecilerin karşısına çıkan Taşdoğan’ın gündeminde ise TSK’nın başlattığı Zeytin Dalı Harekatı vardı. Açıklamasına “Bugün ki basın toplantımızı yanımıza Kürt kökenli ilçe başkanlarımı alarak yapacağım” diyerek başlayan Taşdoğan, “Son günlerde Yerli ve Milli İttifak'a Kürt kökenli vatandaşların oy vermeyeceği iddiaları ortaya atılmıştır. Partimizi Kürt düşmanı olarak göstermeye çalışanlara Başbuğ Alparslan Türkeş'in sözlerini bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum. Başbuğ, "Biz ne kadar Türksek onlar da o kadar Türk'tür, onlar ne kadar Kürtse biz de o kadar Kürdüz. Kız alıp kız vermişiz, etle tırnak gibiyiz. Kürtler bizim öz kardeşlerimizdir. Biz onları herkesten fazla sever, düşünürüz. Onlar da elhamdülillah Müslümandırlar, hepimiz aynı kıbleye secde ediyoruz, hepimiz aynı peygamberin ümmetiyiz, aynı kutsal kitaba bağlıyız" diyerek Kürt kökenli kardeşlerimize verdiğimiz önemi sonuna kadar vurgulamıştır” şeklinde konuştu.

ETNİK KÖKENE GÖRE DEĞİL VATAN SEVDASINA GÖRE

MHP’de insanları etnik kökenine göre değil, vatan sevdasına göre kıymetlendirdiklerini söyleyen Taşdoğan şunları kaydetti: “Hepinizin gördüğü gibi; biz MHP'de insanlarımızı etnik kökenine göre değil vatan sevdasına göre kıymetlendiririz. Kimseyi görevlendirirken etnik kökenine bakmayız. Kürt kökenli vatandaşlarımız değil MHP'ye oy vermek, her türlü görevi almışlardır. Kanda vermişlerdir, canda vermişlerdir, aşk ile vatanına bayrağına devletine bağlı insanlardır.”

KARDEŞLİĞİMİZİ BOZMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

“Bir avuç teröristin diliyle konuşanlar terör sevicidirler” diyen Taşdoğan, “Bu terör sevicilere rağmen Kürt Türk kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Son olarak ise bilge liderimiz Devlet Bahçeli de hadsizlere hadlerini bildiren cevabı vermiştir. Türk Dünyası'nın Bilge Lideri, Başbuğumuzun emaneti Dr. Devlet Bahçeli ise; "Bunların hepsi zihnen felç olmuş insanlardır. Bu edepsizliği İmralı'daki cani dahi yapmadı" diye konuşmuştur. Başbuğumuzun ve Bilge Liderimizin bu düşüncelerinin üzerine söz söylemekte bizlerin aldığı terbiye ve doktrinlere uymamaktadır. Sonuna kadar bu sözlerin savunucusu olduğumuzu bildiririz” ifadelerini kullandı.

6317 KİŞİ BÖLGEYE GİTMEYE HAZIR

TSK’nın başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na değinen Taşdoğan, ihtiyaç duyulması halinde liderlerinin emrinde Kerkük için hazır olan 6317 kişinin Gaziantep'ten, bu bölgeye gitmeye de her zaman hazır oldukları söyledi. Taşdoğan, şöyle konuştu: “Fırat Kalkanı Harekâtı ile sınır hattının terörden temizlenmesinin ardından, Afrin'e operasyon gündeme gelmişti. Adeta bir terör yuvasına dönüşen Afrin'in, PKK/PYD'den temizlenmesi için düğmeye basıldı. Amerika'nın 30 bin kişilik yeni bir güvenlik gücü kuracağını duyurması da bardağı taşıran son damla olmuştu. Ve nihayet, TSK birlikleri sınırı geçti. Türk savaş uçaklarının başlattığı bombardımanın ardından ÖSO güçleri de Afrin'e doğru yol aldı. Bugün ise operasyonun 6. günündeyiz. Bölge abluka altında öldürülen teröristlerin yanı sıra, ele geçirilen teröristler de sorgulanıyor. Son aldığımız bir habere göre ise Resulayn'daki bir binanın çatısına asılan terör örgütü YPG'nin paçavrası, ekiplerin operasyonuyla indirilirken, yerine Türk Bayrakları asıldı. İhtiyaç olması durumunda liderimizin emrinde Kerkük için hazır olan 6317 kişi Gaziantep'ten, bu bölgeye gitmeye de her zaman hazırdır. Şerefli Türk Ordusuna destek olmak için gereken her şeyi yapmaya sonuna kadar hazırız.”

BAHÇELİ’NİN O SÖZLERİNİ ANIMSATTI

Bu duygu ve düşüncelerle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerini anımsatan Taşdoğan, açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı: "Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Üsteğmen Oğuz Kaan Usta'ya, bizlere tutacağımız vasiyet bırakan Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'a ve Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'ya Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. Türk milleti mazluma sığınak, zalime ateştir. Bu ateşte teröristler Allah'ın izniyle yanacak, Zeytin Dalı Harekâtı huzur ve güvenliğimizi sağlayacaktır. Çünkü Afrin demek Hatay demektir, Afrin demek Kilis demektir. Yani vatan demektir. Dua ve desteğimiz Mehmetlerimize. Ve diyorum ki, Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin, hainleri ise yerin yedi kat dibine mahkûm etsin."

25 Ocak 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz