Erdal Bay yalnız değil!

Hakkında FETÖ’cü oldukları yönünde birçok iddia bulunan isimleri CİMER’e şikayet ettiği için görev yaptığı Gaziantep Üniversitesi’nce hakkında soruşturma açılan ve mobbinge maruz kalan Doç. Dr. Erdal Bay’a destek mesajları yağdı.

Erdal Bay yalnız değil!

 HABER’in ÖDÜL VE CEZA başlıklı haberinin ardından birçok kişi Erdal Bay’a destek verdi, GAÜN yönetimine tepki gösterdi.

HABER Gazetesi’nin 29 Temmuz 2019 tarihinde Gaziantep Üniversitesi’nde görevli Doç. Dr. Erdal Bay’ın uğradığı haksızlıkları gündeme getirmişti. Haber kısa süre içerisinde sosyal medyanın adeta en çok konuşulan konuları arasında yer aldı. Bay’ın uğradığı haksızlıklar karşısında sessiz kalmayan sosyal medya kullanıcıları Erdal Bay’a destek çıktı.

FETÖ İLE MÜCADELENİN ÖDÜLÜ: CEZA

Erdal Bay, hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulan ve FETÖ’cü oldukları yönünde iddialar bulunan isimleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerinde CİMER’e şikayet etmişti. Bay’ın FETÖ ile mücadelesinin ödülü ise görev yaptığı Gaziantep Üniversitesi’nce hakkında soruşturma açılması oldu.

 

 

ÇEŞİTLİ CEZALAR ALDI

FETÖ ile mücadele eden Bay hakkında son şikayetinin ardından da 5. kez soruşturma açıldı. Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür ve aynı üniversitede akademisyen olarak görev yapan Fatih Özmantar’ı CİMER’e şikayet eden Bay, kademe durdurmadan maaş kesme cezasına kadar çeşitli cezalar ile karşı karşıya kaldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÇAĞRISINA UYDU AMA…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tanıdığınız FETÖ’cüleri ifşa edin” çağrısıyla,  FETÖ’cü oldukları yönünde onlarca iddia bulunan isimleri CİMER’e şikayet eden Bay’ın şikayetine konu olan isimler hakkında üniversite yönetimince hiçbir işlem yapılmadığı da ortaya çıkmıştı.  GAÜN Rektörlüğü’nün iddiaları araştırmak ve soruşturmak yerine iddia sahibi Erdal Bay’ı cezalandırması büyük tepkilere neden oldu.

ERDAL BAY’A SOSYAL MEDYADAN DESTEK YAĞDI

HABER Gazetesi 29 Temmuz 2019 tarihinde Erdal Bay’ın uğradığı haksızlık ve baskıları gündeme getirdi. Haberin ardından sosyal medya kullanıcıları Bay’a destek verirken GAÜN yönetimine ise sert tepki gösterdi.  

KRİPTO FETÖ’CÜLERİN DAVRANIŞ BİÇİMİ

Bazı sosyal medya kullanıcıları Erdal Bay’a desteklerini “Türk Kültür ve Eğitimine katkı sunan bir bilim adamını FETÖ’yle ilişkilendirmek ancak FETÖ sempatizanlığı yapan “kripto FETÖ’cü” kimselerin davranış biçimlerini yansıtmaktadır” sözleriyle gösterdi.

İŞTE ERDAL BAY’A GELEN DESTEK PAYLAŞIMLARI

Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise “Erdal Bay Hocamız yalnız değildir” diyerek kimsenin Erdal Bay’ı mobbinglerle yıldıramayacağını kaydetti.

İşte Erdal Bay’a sosyal medyadan gelen destek mesajları:

“Erdal Bay,  suçu ne mi? Cumhurbaşkanının talimatına uyarak Devletinin içine sizmiş FETÖ'cüleri Devletine ikaz etmek için söylemek ihbar etmek...  SONUÇ: Devletin içinde bittiğini sandığınız FETÖcüler tarafından (Rektör-Dekan) okuldan atılması için idari dava açıyorlar...”

“Doç. Dr. Erdal Bay'ın ilk doktorandı olarak 2011 yılından bugüne, dahili ve harici FETÖ vb. yapılarla aktif mücadelesini bizatihi biliyor ve şahidim. Ve yine biliyor ve şahidim ki bu mücadele ebediyete kadar devam edecektir. Bu mücadeledeki kararlılığı şuan devlet ve kurumlarının kararlılığı kadar kesin ve nettir. Ancak unutulmamalı ki Üniversiteler de bir devlet kurumudur! Mücadele edilmelidir. Mücadele topyekûn olmalıdır. "Derdimiz makam olsaydı bizde bilirdik makam dağıtanların kanatlarının altında sıralanmayı...Çünkü biz “önce ben” diyenlerin değil “Önce Vatan” diyenlerin yanında saf tuttuk..."

“Biz boşuna demiyoruz. Her yerde "kılık değiştirip" devem ediyorlar. Üç kuruşluk oy bilmem ne uğruna, bu ülkenin kalbine silah sıkan şerefsizlerle beraber olanın Allah belasını versin. FETÖ mütö hiç farketmez. Hain haindir!!! Doç. Dr. Erdal Bay gönüldaşımızı üzen yarın utancından yüzümüze bakamaz. Bizden söylemesi!”

İşte o paylaşımlar:

 
30 Temmuz 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (3)

Yorum Yaz
2002 yılından beri yakinen tanıdığım Hoca’nın Türk Milliyetçiliği dışında hiç bir güzergahta bulunmadığına şahidim. Merhum Necmettin Hacıeminoğlu kitaplarını kütüphanesinde görmüş ve o sayede merhumu tanımış biri olarak gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki o kitapların yanında 9 ışık ve Kuran bulunurdu. Hoca, Türkiye Cumhuriyetinin üyesidir başka bir yapı da bilmez vesselam
Muhammet A. Ulusoy1 Ağu 2019 00:38:01
İnandığı gibi yaşayan tırnaklarıyla kazıya kazıya kimsenin adamı olmadan miliyetçi ülkücü çizgisinden bir adım geri atmayan ömrünü Pkk ve fetö gibi şerefsizlerle mücadele ile geçirmiş hak ettiği makam ve akademik kariyerini alın teriyle kazanan örnek insan sonuna kadar yanındayız. Fetöcü hainler suyunuz ısındı .Ömrünü Türk birliğine adamış Milliyet vatan sevdalısı yiğit kardaşımızı size yedirmeyiz.....
O.PAYAM Köylü30 Tem 2019 21:44:36
Yaklaşık 25 yıl önce ocakta tanıdığım bize reislik yapan halen görüşüp fikirlerini aldığımız Kilisli bozkurt Erdal bay reisimize atılan iftiralar tüm ülkücü camiaya atilmistir . Tek derdi vatan olan reisimiz yanliz değildir .
Harun ozsoy 30 Tem 2019 21:07:49