Engelsiz Şahinler başlıyor

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig’inde ikinci yarı bu hafta sonu oynanacak maçlarla başlayacak.

Engelsiz Şahinler başlıyor

Ligin ilk yarısında başarılı bir grafik çizen ve ilk yarıyı 4. sırada tamamlayan Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ikinci yarının ilk haftasında İstanbul Bağcılar Belediyesi’nin konuk ediyor.

Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nda ligin ikinci yarı hazırlıkları devam ediyor. Ligin ilk yarısında 8 galibiyet, 4 yenilgi alarak 20 puanla toplayan kırmızı-siyahlı basketçiler, rakip potaya 877 sayı atarken, kendi potasında 665 sayı gördü. 212 artı averajı bulunan Gazişehir 20 puanla ligde 4. Sırada yer alıyor.

İLK YARIYI LİDER KAPATABİLİRDİK

Ligin ilk yarısında başarılı bir performans sergilediklerini belirten Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol  Takımı Antrenörü Muharrem Karakafa, “Ligin ilk yarısını lider kapatabilirdik” dedi. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve İzmir maçlarını son saniyelerde kaybettiklerini vurgulayan Karakafa, “Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Liginde her takım bir birini yenebilecek güçte. Gazişehir olarak bizde bu takımlardan birisiyiz. 14 takımla oynanan Süper Ligin ilk yarısını lider kapatabilirdik. Beşiktaş maçını son saniyede, Fenerbahçe, Galatasaray maçlarını son saniyede, İzmir maçını ise uzatmalarda kaybettik. Bu maçlarda şans yanımızda değildi. Buna rağmen ilk yarıyı 8 galibiyetle 4. sırada tamamladık. Ligin ilk yarısında kaybettiğimiz maçlardan ders çıkartarak, ikinci yarıda daha fazla galibiyetler almak istiyoruz” diye konuştu.

13 Ocak 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz