Engelleri aşan atölye

Taş Boyama Atölyesi" açarak bütün dikkatleri ve beğenileri üzerine çeken Birlik Vakfı, Genç birlik ve Eşitim İmkanlar Projesi bu defa özel çocuklarımız için el ele verdi.

Engelleri aşan atölye

Geçtiğimiz günlerde bir Primemall Avm de dez avantajlı okullar yararına "Taş Boyama Atölyesi" açarak bütün dikkatleri ve beğenileri üzerine çeken Birlik Vakfı, Genç birlik ve Eşitim İmkanlar Projesi bu defa özel çocuklarımız için el ele verdi.

Sosyal yaşamda kendilerine çok zor yer bulan ve çeşitli güçlüklerle karşılaşan engelli çocuklarımızın farkına varmak, umut dolu hayallerine dikkat çekmek bir nebze de olsa keyifli anlar yaşatmak için 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında Gaziantep’te bulunan Özel Bir Destek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin ev sahipliğinde Birlik Vakfı Ve Eşitim İmkanlar Projesi, Yeryüzü Koleji öğrencilerinin de katılımıyla " Taş Boyama Atölyesi" gerçekleştirdi.

Özel çocuklar, Özel Bir Destek Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezindeki eğitmenleri gözetiminde taş boyama atölyesine katıldı. Çocuklar hayallerini taş boyararak ifade ettikleri etkinlikte eğlenceli dakikalar yaşadılar.

En büyük engelin sevgisizlik olduğuna dikkat çekilen etkinlikte Yeryüzü Koleji öğrencileri ve Özel çocuklarımızın kaynaşmasına imkan verildi.

 

6 Aralık 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz