Elon Musk bir kez daha Twitter'ı bıraktı

Güney Afrikalı girişimci Elon Musk ikinci defa mikro blog sitesi Twitter'ı bıraktığını açıkladı.

Elon Musk bir kez daha Twitter'ı  bıraktı

SpaceX'in kurucusu ve Tesla otomotiv şirketinin CEO'su Elon Musk bir kez daha sosyal medya platformu Twitter'ı bıraktığını açıkladı. 
  
Twitter'da yaklaşık 30 milyon takipçisi bulunan Musk, attığı son tweet'te "Twitter'ın iyiliği hakkında emin değilim. Çevrimdışı olacağım" ifadelerini kullandı. 
  
Hesabını tamamen silmeyen Musk, profil resmini siyah bir resim ile değiştirdi. Musk geçtiğimiz dönemde Twitter'ı bıraktığını açıklamış ancak kısa süre sonra platforma geri dönmüştü. Musk bundan sonra açıklamalarını başka bir sosyal medya platformu olan Reddit üzerinden yapacağını açıkladı. 

ELON MUSK KİMDİR?

Güney Afrika asıllı ABD'li mucit ve girişimci olan Elon Musk Kanadalı bir anne Haldeman ve Güney Afrikalı bir baba Errol’un oğlu olarak dünyaya geldi.

Elon Musk kendi kendine yazılım programlayıp kodlamayı öğrendi ve 12 yaşındayken kendi yazdığı Blastar isimli oyunu tasarladı ve daha sonra bu oyunu o zamanın parası ile 500 dolara satarak bilişim sektöründeki ilk parasını kazandı.

1992'de, Kingston, Ontario’daki Queen’s University’de iki yıl eğitim aldıktan sonra ABD'nin önde gelen üniversitelerinden birisi olarak kabul gören University of Pennsylvania’da işletme ve fizik okumak için Kanada’dan ayrıldı.

Bu üniversiteden ekonomi alanında lisans diploması alan Musk, fizik alanında da yan dal diplomasının sahibi oldu.

Kardeşi Kimbal Musk’la beraber yeni organizasyonlar için bir çevrimiçi içerik yayınlama yazılımı olan Zip2 projesini hayata geçiren Musk,1999 yılında bu girişimi 307 milyon dolar nakit ve 34 milyon dolar hisse senedi karşılığında AltaVista'ya sattı.

Aynı yılın Mart ayında çevrimiçi finans ve ödeme servisi olan X.com’un ortak kuruculuğunu yaptı ve ilerleyen aylarda PayPal'i oluşturdu 2002 yılında bu girişimini ise 1.5 milyar dolara online alışveriş devi eBay'e sattı.

Musk belki de adını en çok duymamıza vesile olan şirketi SpaceX'i 2002 yılında kurdu. Musk uzay araştırmaları yapan şirketin CEO’su ve CTO’su olarak görevine devam ediyor. SpaceX ISS'ye bir araç gönderen ve yanaştıran ilk ticari şirket olarak tarihe geçti.

4 Kasım 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz