Ekmeğe dolar zammı

Dolardaki artış ekmeği de vurdu. Gaziantep’te ekmeğe 25 kuruşluk gizli bir zam geldi.

Ekmeğe dolar zammı

  Zammı sosyal medya hesabından duyuran Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Odası, Gaziantep sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alan tırnaklı pide ve somun ekmeğe 25 kuruşluk zam yapıldığını duyurdu. Zam, vatandaşların tepkisine neden oldu.

Dövizdeki dalgalanmalar ekmeğe zam getirtti. Gaziantepliler bundan sonra ekmeği zamlı yiyecek. Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Odası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ekmeğe 25 kuruşluk zam yapıldığını duyurdu. Oda gerekçe olarak ise ekmek üretiminde kullanılan ürünlerin girdi maliyetlerinde artışı gösterdi.

VALİ BAŞKANLIĞINDA TOPLANTI YAPILDI

Yapılan zam hakkında bilgilendirme yapan Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Odası, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, İl Gıda ve Tarım Müdürü Mehmet Karayılan, İl Ticaret Müdürü Bilal Yazıcı, TMO Şube Müdürü Cemil Doğan, Uncular Dernek Başkanı Erhan Özmen,  Somuncular Oda Başkanı Mehmet Sevimli ve Gaziantep Pideciler Simitçiler ve Yufkacılar Odası Başkanı Abdullah Sarı ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini duyurdu.

ZAM KAÇINILMAZ OLDU

Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantıda, ekmek fiyatlarının görüşüldüğü ifade edilen açıklamada, un fiyatları ve ekmek yapımında kullanılan diğer girdilerin yüksek olduğuna dikkat çekildiği bildirildi. Açıklamada, “Bu sonuçla, biz esnafımızın fırsatçı olmadığını zam yapmamızın kaçınılmaz olduğunu anlattık sıkıntılar konuşulmuştur” denildi.

EKMEĞE 25 KURUŞLUK ZAM

Toplantıda sonunda alınan kararla, ekmeğe zam yapıldığı duyuruldu. Buna göre fiyatı 0,75 kuruş olan 150 gram pidenin yeni zamla 1 TL’ye, 1 TL olan 200 gram somunun ise 1,25 TL olduğu kaydedildi. Kentte ekmeğe yapılan zam fırıncı esnafını sevindirirken, vatandaşın ise tepkisine neden oldu.

2 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz