Ejder Demir’e tam destek

Uğur İbili, Millet İttifakının Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ejder Demir’in son derece isabetli bir karar olduğunu söyledi.

Ejder Demir’e tam destek

İYİ Parti’nin kuruluş aşamasında Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı olarak görev alan Avukat Uğur İbili, Millet İttifakının Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ejder Demir’in son derece isabetli bir karar olduğunu söyledi.

İbili,  Gaziantep'in genç, dinamik, memleket sevdalısı bir başkana ihtiyaç duyduğunu herkesin gördüğünü, bu kriterlere uygun en güçlü ismin ise Ejder Demir olduğunu belirterek,” Genel merkezimizde tabanın sesine kulak verdi ve Gaziantep'te bomba etkisi yaratacak Ejder Demir’i aday gösterdi. Genel merkez yöneticilerimize aldıkları bu karardan dolayı teşekkür ediyorum " dedi.

EN ÇEKİŞMELİ SEÇİMLERDEN BİRİSİ OLACAK

31 Mart seçimlerinin Gaziantep tarihinin en çekişmeli seçimlerinden birisi olacağını ifade eden Avukat Uğur İbili, "Bu seçim Gaziantep tarihinin belkide en çekişmeli seçimlerinden birisi olacak. Mevcut başkan Fatma Şahin'in yeniden adaylığı, hem Cumhur hem de Millet İttifakından fazlasıyla oy alacak olan Ejder Demir ve Celal Doğan'ın da adaylığı ile birlikte çekişmeli bir yarış olacak. Ancak adaylar arasında en güçlü ve iddialı adayın Ejder Demir olduğunu da tüm Gaziantep halkı görmektedir" dedi.

FATMA ŞAHİN YORULDU

Fatma Şahin'in bu seçimlerde şansının çok düşük olduğunu söyleyen İbili, " Fatma hanım Türk siyasetine üç dönem Milletvekili seçilerek bir dönem Bakanlık bir dönem partisinin Kadın Kolları Genel Başkanlığı ve son olarakda belediye başkanlığı yaparak hizmet etmiştir. Ancak 2002 yılından bu yana aktif siyasetin içinde bulunan birisi olarak artık yorulmuştur. Öyle yorulmuştur ki bu belediyenin olumsuz çalışmalarına da yansımıştır" dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EN BORÇLU İKİNCİ BELEDİYE OLMUŞTUR

Fatma Şahin konusunda önemli noktalardan birisinin belediyenin şuan ki durumu olduğunu vurgulayan Uğur İbili, " Fatma hanım siyasete atılmadan önce uzun yıllar işletme müdürü olarak çalışmıştır. Ancak böyle bir deneyime sahip olan bir kişinin  Gaziantep Büyükşehir Belediyesini en borçlu belediyeler arasında ikinci sıraya yükseltmesi fazlasıyla ilgi çekicidir" dedi.

"CELAL DOĞAN ESKİSİ GİBİ DEĞİL"

Celal Doğan koşunda da bir dizi açıklamalarda bulunan kurucu Gençlik Kolları Başkanı İbili, " Celal Doğan belli bir döneme kadar Gaziantep halkının saygı duyduğu, önemli bir siyasetçi idi. Belediyecilik ve spor anlamında Gaziantep'e kattıkları şüphesiz önemlidir. Ancak HDP'den milletvekili olduktan sonra Gaziantep halkı ile arasında bir buz dağı oluşmuştur. Bu buz dağı şuan bile kendini göstermektedir. Ayrıca Celal Bey artık belli bir yaşa gelmiştir. Belediyecilik sürekli aktiflik ister. Seçim sürecinde sürekli saha da olup, kapı kapı dolaşmak gerekir. Ancak Celal Bey'in gerek yaşının gerekse de sağlık durumunun buna izin vereceğini sanmıyorum" dedi.

"DEMİR GİBİ GAZİANTEP İÇİN EJDER DEMİR"

Gaziantep'e acilen bir Ejder Demir lazım diyen Uğur İbili, " Ejder Demir şuan Gaziantep'i yönetecek en doğru isimdir. Çünkü Ejder Demir çocukluğunda dağda çobanlık yapmıştır, besicinin hâlinden anlar. Tarlada çalışmıştır, çiftçinin halinden anlar. Esnafın içinde büyümüştür, esnafın derdini bilir. Gaziantep halkına ilaç Ejder Demir'dir" dedi.

İYİ Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ejder Demir'in üniversite yıllarında hem işletme hem hukuk eğitimi aldığını sözlerine ekleyen Uğur İbili, " Eğitim bakımından donanımlı olan Ejder Demir, küçük yaşlardan beri siyasetin içinde olup en fazla tecrübeye sahip kişi olmasına rağmen, diğer yandan da en az yıpranan isimlerden biridir. İki dönem milletvekili adayı olmuş ve seçilmiş gibi çalışmıştır. Vatandaşın gönlüne dokunup, kısa süreli seçim kampanyalarında dahi Gaziantep'in büyük bir kısmına kendini tanıtmıştır. Ayrıca Millet İttifakı adayı olarak Cumhur İttifakından en çok oy alacak isimde yine Ejder Demir'dir. Gaziantep ile ilgili projelerini önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacak Demir, şehrimizi hem kültürel hem de eğitim alanında yeniden üst sıralara taşıyacaktır. Yaşanılabilir kentler sıralamasında en alt sıralara düşen Gaziantep'i hak ettiği yere çıkaracak olanda yine Ejder Demir başkanlığındaki Gaziantep halkı olacaktır. Son olarak Ejder Demir'in en çok güven veren sözü ise " birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız, birlikte yöneteceğiz " sözüdür. Gaziantep halkının Gaziantep için Ejder Demir'i seçeneğinden şüphem yoktur" şeklinde konuştu.

12 Şubat 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz