DURDU DURDU VURDU

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün desteklediği, Ali Babacan’ın kuracağı yeni partide yer alacağı konuşulan Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Asım Güzelbey, siyaset arenasına sert bir giriş yaptı.

DURDU DURDU VURDU

 Güzelbey, sosyal medya üzerinden 5 yıl öncesinde yaşandığı iddia edilen bir olay üzerine üstü kapalı Fatma Şahin’i eleştirdi. Yeni parti için Abdullah Gül ile görüşme halinde olduğu öğrenilen Güzelbey’in 5 yıl öncesinde yaşandığını öne sürdüğü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde işten çıkarılma olayını bugün gündeme getirmesi dikkat çekti. Güzelbey’in Cumhurbaşkanı’na yönelik “iğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıralım” sözleri de manidar bulundu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye eski Başkanı Asım Güzelbey,  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla siyaset arenasına döneceğinin sinyallerini verdi. 2 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Güzelbey, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyükşehir belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıda söylediği sözler üzerinden isim vermeden Fatma Şahin’e eleştirilerde bulundu.

ERDOĞAN’IN SÖZLERİ ÜZERİNDEN AK PARTİ’Yİ ELEŞTİRDİ

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün desteklediği, eski Bakan Ali Babacan’ın kuracağı partide yer alacağı iddia edilen Asım Güzelbey, paylaşımlarıyla adeta iddiaları doğruladı. Güzelbey, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri üzerinden AK Parti’yi eleştirdi.

ABDULLAH GÜL İLE GÖRÜŞME HALİNDE

Kurulacak olan yeni parti için Abdullah Gül ile görüşmeler gerçekleştirdiği öğrenilen Güzelbey, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı'nda "Yüzlerce binlerce kişinin ekmeğiyle oynanması ne hakka ne hukuka ne de insanlığa sığar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine katıldığını belirterek, bir iddiada bulundu.

5 YIL SONRA GÜNDEME GETİRDİ

İşçi kıyımlarını eleştiren Güzelbey, aynı işlemin 2014 yılında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde de yaşandığını iddia etti. Yılların mühendisleri ve daire başkanlarının ekmeğiyle oynandığını ileri süren Güzelbey, “İğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıralım” paylaşımında bulundu.

ZAMANLAMA ‘MANİDAR’

2014 yılında gerçekleşen seçimlerde aday gösterilmeyen Güzelbey’in iddiayı 5 yıl sonra gündeme getirmesi dikkat çekti. AK Parti’den 2 dönem Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Güzelbey’in yeni partide yer alacağı iddialarının gündemde olduğu bir dönemde AK Parti muhalifliğine soyunması ‘manidar’ olarak yorumlandı.

GASTROANTEP’İ DE ELEŞTİRDİ

Asım Güzelbey, bugün başlayacak olan GastroAntep Festivali’ni eleştirmekten de geri kalmadı. Geçen yıl düzenlenen festivale katılmayan Güzelbey, şu eleştiride bulundu: “Yağlı köfteye, bol zeytinyağı koyanı mi ararsın, simit kebabını, açık ekmek yerine tırnaklı ile yiyeni mi? Utandım doğrusu.”

11 Eylül 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz