DUR DURAK YOK

Şahinbey Belediyesi Meclis Başkanvekili Cuma Güzel, Haziran ayı olağan meclis toplantısının 1. oturumunda ilçede devam eden ve biten hizmetler hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

DUR DURAK YOK

 Şahinbey’de eğitim, spor ve sosyal alanlarda önemli projeler hayata geçirdiklerini anlatan Güzel, “Yeni yollar açıyoruz. 6 sosyal tesisi tamamladık, 5 sosyal tesis ise yakın zamanda hizmete girecek. Kentsel dönüşüm kapsamında da çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Şahinbey Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının 1.oturumu,  Şahinbey Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cuma Güzel, başkanlığında Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı. Başkanvekili Cuma Güzel, slayt eşliğinde meclis üyelerine ilçede her alanda devam eden ve biten projelerden bahsetti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI TAM GAZ

Kentsel dönüşüm kapsamında 8 bin 286 kamulaştırma yapıldığını aktaran Cuma Güzel, “Kamulaştırma yapılan alanlarda yıkımlar tamamlandı. Mavikent 5. Etap’ta bin 245 konut da tamamlandı. İçerisinde nişan, kına, düğün gibi organizasyonların da gerçekleşeceği düğün salonu inşaatı da devam ediyor. Ayrıca Özdemir Bey ve Şehreküstü arası yol çalışmaları da ilerliyor” diye konuştu.

KONGRE MERKEZİ ŞAHİNBEY’E YAKIŞACAK

Güzel, Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nin de tamamlandığını bildirerek, “Şu an çevre düzenlemesi yapılıyor. Yakın zamanda hizmete açılacak. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi bölgeye yakışır bir tesis olacak” ifadelerini kullandı.

11 YENİ SOSYAL TESİS

Şahinbey İlçesi’nde 11 yeni sosyal tesis kazandırdıklarını dile getiren Güzel, şunları kaydetti: “Narlıtepe, Onur, İbni Sina, Fidanlık Üçoklar ve Dumkupınar’da yapılan sosyal tesislerimiz hizmete hazır. Yakın zamanda açılışları gerçekleştirilecek ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Bülbülzade, Şahintepe, Binevler ve 23 Nisan Mahallesi’nde ise sosyal tesislerimizin inşaatları tamamlandı ve kullanıma hazır hale getirildi. Şu an sadece şevre düzenlemesi yapılıyor. Kısa bir süre içerisinde onlar da tamamlandıktan sonra hizmete girecek.”

10 YILDA 1 MİLYON KİŞİYLE İFTAR

Cuma Güzel, ayrıca Şahinbey Belediyesi olarak son 10 yılda 1 milyon vatandaşla iftar sofralarında buluştuklarını dile getirdi. Güzel, İlçede restorasyon çalışmalarının da yolunda olduğunu kaydetti: Millet Kıraathanelerimiz hizmete devam ediyor. Mecidiye Han’da devam eden restorasyon işleri yolunda. Tamamlandığı zaman kent turizmine önemli katkıları olacak.”

8 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Şahinbey Belediye Meclisi Haziran ayı ilk oturumu, yapılan yoklamanın ardından bir önceki birleşime dair meclis tutanak özetlerinin oylanmasıyla devam etti. Gündeme alınan 8 maddenin 3’ü Plan Bütçe Komisyonuna, 1’i İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, 1’i Plan Bütçe Komisyonu ve Eğitim Gençlik Spor Komisyonuna, 2’si ise Tarife Komisyonuna sevk edilirken, 2 madde ise yapılan oylama sonrasında gündeme alındı. Gündeme alınan 2 madde de İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. Şahinbey Belediye Meclisi Haziran ayı 2. oturum toplantısını 13 Haziran 2019 Perşembe günü saat 16.00'da yapılmak üzere birinci oturuma son verildi.

10 Haziran 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz