DÜKKANLAR BOŞ KALDI!

Gaziantep’in en işlek caddelerinde, dövizdeki dalgalanmalar ve ekonomik sıkıntılardan dolayı esnaf bir bir kepenk kapatıyor.

DÜKKANLAR BOŞ KALDI!

Girdilerdeki artış ve kazanç sağlayamayan esnafın kepenk kapatmasından sonra kentin en işlek caddelerinde ‘kiralık’ yazısı ile karşılaşmak mümkün. Maliyet ve düşük kazançlara, yüksek kira fiyatları ve döviz üzerinden devam eden kiralar da eklenince esnaf için kepenk kapatmak kaçınılmaz bir hale dönüşüyor.

Ülke ekonomisinde yaşanan sıkıntılar, etkisini gösteriyor. Tüm yurtta olduğu gibi Gaziantep esnafı da sıkıntılar karşısında çözümü kepenk kapatmakta buluyor. Son zamanlarda ekonomide yaşanan belirsizlikten dolayı, alım gücünün düşmesiyle, iş yapmayan esnaf bu nedenlerden dolayı kepenk kapatıyor.

GAZİ MUHTAR’DA SESSİZLİK HAKİM

Gaziantep’te hemen hemen kentin her bölgesinde dükkanlar boş kaldı. Bir zamanlar kentin en işlek caddeleri arasında yer alan Gazi Muhtar Caddesi de eski günlerini arar oldu. Ünlü markaların kentte ilk mağazalarını açtığı bölgede sessizlik hakim. Esnaf, artan maliyetlerden şikayetçi olurken, buna bir de işlerin düşmesi eklenince, kepenk kapatmanın kaçınılmaz olduğunu söylüyor.

DÖVİZLE KİRA DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan yürürlüğe giren Menkul ve gayrimenkul alım satım ile kiralama sözleşmelerinde döviz üzerinden belirlenmiş bedellerin 30 gün içinde Türk lirasına dönüştürülmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı kararına rağmen kentte dövizle kiranın devam ettiği öğrenildi. Döviz kurundaki dalgalanmalardan dolayı kirasını ödeyemeyen esnaf, bu durumdan oldukça şikayetçi.

2 Ekim 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz