DEVA ONDA MI?

Ali Babacan liderliğinde kurulan DEVA Partisi, Gaziantep teşkilatlanmasında ince eleyip sık dokuyor.

DEVA ONDA MI?

Haziran ayında il ve ilçe teşkilatlarının oluşturulması beklenen partide Gaziantep İl Başkanlığı için ANAP kökenli iki isim geçiyor. Bunlar Şerif Başkülekçi ve Necati Binici. AK Parti ile bağlarını tamamen koparan ve Babacan’a gizliden destek verdiğini iddia edilen Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Asım Güzelbey’in il başkanlığı için Necati Binici’yi önerdiği konuşuluyor.

Kuruluş dilekçesini 10 Mart'ta İçişleri Bakanlığı'na sunan Ali Babacan liderliğindeki Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi)  teşkilatlanma çalışmalarına başlıyor. Yürütülen çalışmalar sonucunda, Haziran ayında il ve ilçe teşkilatlarının oluşturulması bekleniyor.

GAZİANTEP BAŞKANI KİM OLACAK?

Ali Babacan'ın liderliğindeki Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) il ve ilçe teşkilatlanması için harekete geçerken Gaziantep İl Başkanının kim olacağı merak konusu oldu.  İl ve ilçe teşkilatlanması Koronavirüs nedeniyle Ramazan bayramı sonrasına kalan partide görüşmeler video konferans yoluyla yapılıyor.

GAZİANTEP’TEN DEVA’YA YOĞUN BAŞVURU

Gaziantep teşkilatı için isim arayışında olan partiye Gaziantep’ten yoğun başvuru olduğu iddia edilirken Gaziantep İl Başkanının kim olacağı tartışılıyor. Birçok kişinin üyelik başvurusu yaptığı, şehrin önde gelenlerinin il başkanlığı için temasta bulunduğu Demokrasi ve Atılım Partisinin Gaziantep il ve ilçe başkanları henüz belirlenmiş değil.

İKİSİ DE ANAP KÖKENLİ

Gaziantep İl Başkanlığı için isim netleşmemişken Gaziantep’ten yapılan başvurular titizlikle inceleniyor. Kulislerde il başkanlığı için iki isim ön plana çıkıyor: Şerif Başkülekçi ve Necati Binici. Her iki ismin de ortak noktaları Anavatan Partisi (ANAP) Gaziantep İl Başkanlığı yapmaları.

ASIM GÜZELBEY DEVREDE

Gaziantepli eski bakan merhum Mustafa Taşar’ın en yakınındaki isimlerden olan Başkülekçi’nin adı il başkanlığı için geçiyor. Bir diğer isim Necati Binici ise son olarak Gaziantep Kent Konseyi Başkanlığı görevini yürütüyordu. Kulislerde konuşulanlara göre, Binici’nin başkan olması için eski AK Partili Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Asım Güzelbey, Ali Babacan’la temas halinde.

GAZİANTEP’TE TÜM KESİMLERİ TEMSİL EDECEK İSİM ARANIYOR

Siyasi kulislerden alınan bilgiye göre teşkilatlanmada genç ve kadın adaylara ağılık verileceği bildirilirken il başkanlığı için Gaziantep’teki tüm kesimleri temsil edecek dinamik bir isim arayışının olduğu Demografik yapıya uygun bir yönetim kadrosunun hedeflendiği bilgisi geliyor.

21 Mayıs 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz