DERELİOĞLU SUSMUYOR

Gaziantepspor'un eski teknik direktörü ve eski Milli oyuncu Oktay Derelioğlu, son dönemde Gaziantepspor takımında yaşadıklarını ulusal medyada anlatmaya devam ediyor. Derelioğlu son olarak Radyospor’dan Özgür Sancar’a açıklamalarda bulundu.

DERELİOĞLU SUSMUYOR

AMACIMIZA ULAŞTIK

Gaziantepspor’da 2 ay görev yaptığını ancak bu sürenin 2 yıl gibi geçtiğini dile getiren Oktay Derelioğlu, “Gaziantepspor için elimizden geleni yapmaya hazırdık. Bahane değil çözüm üretmeye gittik. Orada yaşadıklarımızın hikaye olur. Bir hafta oldu ama 2-2,5 ay kaldık ama sanki 2-2,5 yıl geçmiş gibi olmuş. Oyuncuları geliştirebiliriz diye düşündük. Oyuncu üretmeye oyuncu çıkartmaya çalıştık. Aralarından kim sıyrılabilir diye gittik. Allah’a şükürler olsun bir seviyede amacımıza ulaştık. Bazı şahıslar var içinde oyuncu yada yönetici de var onların işine çomak soktuk"

PROVAKASYON İÇİN GELDİLER 

Bazı oyuncuların futbol oynamaktan çok takım içinde huzursuzluk çıkarttığını dile getiren Derelioğlu, “Bir grup var futbol oynamak istemiyor bir de onları yöneten bir kişi var. Bizim kimse ile alıp veremediğimiz olamaz. Gittiğimiz her yerde güzel izler bırakıyoruz. Futbolun içinde kötü kişiler olunca ben onları kaale almam. Gazişehir maçı var, Manisaspor maçı var. Adamlar resmen provakosyon için uğraşmışlar. Ben bunun için TFF'yi göreve çağırdım. Bu araştırılmalı. Oradan bir oyuncu bile çıksa bir Arda diyoruz, bir Cenk diyoruz, Enes diyoruz yada Cengiz diyoruz bunlar çıkıyor. Bir oyuncu çok oyuncu olabilir. Oyunculara sahip çıkılması lazım” diye konuştu 

TFF’DEN ARAYAN YOK

Yaşağıdığı süre zarfında yalnız kaldığın belirten Oktay Derelioğlu, “14 kişilik liste verdim daha önce, ben şimdi söylersem benim ağzımdan çıkarsa yanlış anlaşılır. Konuşuyorum konuşuyorum ama ben tek kalıyorum. Bu tip hareketler yapınca destek görmüyorsunuz. Federasyondan bir yetkili arasın, nedir ne değildir soran yok. Burada gencecik çocuklar var. Benden önce bunlar üst tarafa da alınmamış. Hayri Öztürk diye bir adam. Yerel gazetelere paralar veriyor. Orada iken olur olmaz haberler yaptırdı. Düzgün olan, hak olan ne ise onu isterim. İşin içinde başka işler çevirirsen çıkar konuşurum”dedi.

HER TÜRLÜ SABOTAJ, PİSLİK VAR 

Kendisini kurduğu kadronun bozulacak olmasının üzeceğini söyleyen Oktay Derelioğlu sözlerini şöyle tamamladı; “Kurduğum kadro orada heba olacak. Son Elazığspor maçı vardı ben yoktum bizi yenemezlerdi. Her türlü sabotaj var her türlü pislik var. Alt yapıdan üst yapıya oyuncu çıkartmak için hocalar 15 bin TL para alıyormuş. Böyle pislikler var. Bütün her yerde her mecrada ifadelerim çıktı. Kimse arayıp sormadı. Biz ülke olarak futbol değil kavga, gürültü, harala gürele istiyoruz. Futbol oynadığımızı sanıyoruz. Orada organize olmuş çete ile karşılaştım. Buna ragmen bir başarı elde etmişiz. En son Samsunspor maçında galip ayrılarak herkes gördü ve son maçlarda düzelen bir takım vardı."

26 Mart 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz