DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM

Gaziantep’te Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’nda seçimler bitti.

DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM

 Yeni yönetimler belirlendi. Yapılan seçimlerde büyük sürprizlerin yanına sıra şok değişimler yaşandı. Sanayi Odası’nda Adil Konukoğlu ve Ticaret Borsası’nda Ahmet Tiryakioğlu kendi istekleriyle koltuklarını bıraktı. Büyük değişim ise Ticaret Odası’nda yaşandı. Tuncay Yıldırım ve Hilmi Teymur seçimin kazanı olarak Ticaret Odası’nın yönetiminde söz sahibi oldular.

 

Gaziantep’te her 3 üç Oda’da yapılan seçimlerde sürprizler ve şoklar yaşandı. Sanayi Odası ve Ticaret Borsası’nda yönetim kurulu ve meclis başkanlık seçimleri tek listeyle yapıldı. Ticaret Odası’nda iki ittifak seçimlere gidildi. Kazanan Tuncay Yıldırım- Hilmi Teymur ittifakı oldu.

GTO’DA FAVORİ KAZANDI

GTO Seçimleri FETÖ gölgesiyle yapıldı. 120 Yıllık tarihinde Eski Başkan Eyüp Bartık’ın Bank Asya’ya Oda adına 500 bin liralık hesap açması ile FETÖ yaftası vurulmuştu. Ağır Ceza’da yargılanan Eyüp Bartık ve Genel Sekreter Halil Göçer görev süreleri dolmadan istifa etmek zorunda kalmıştı.

FETÖ hassasiyetiyle girilen seçimlerde başkan adaylıkları için adı geçen Eski Başkan Beyhan Hıdıroğlu, Beyhan Külekçi, Rıdvan Köksüzer ve Tayfun Aygun gruplarından çıkamayarak sürpriz yaptılar.

GTO Meclisi’nde yüzde 58 oranında değişim oldu. Yeni meclis ile önceki gün yönetim kurulu ve meclis başkanlığı için seçim yapıldı.

Seçimlerin favorisi gösterilen Tuncay Yıldırım ve Hilmi Teymur, Sıtkı Severoğlu- Turgut Ercan ittifakına karşı zaferle çıktı. Tuncay Yıldırım GTO Yönetim Kurulu Başkanı, Hilmi Teymur ise GTO Meclis Başkanı seçildi.

GSO’DA KONUKOĞLU SÜRPRİZİ

Gaziantep Sanayi Odası’nda ise iki grup dışında diğer gruplarda tek listeyle seçimlere gidildi. Eski yönetim GSO Başkanı Adil Konukoğlu ve Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu ile devam edileceği beklenirken, büyük bir sürpriz yaşandı.

Adil Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Adnan Ünverdi’ye devretti. Adil Konukoğlu Meclis Başkanı oldu. Eski Meclis Başkanı Mustafa Topçuğlu’nun ise hiçbir görev almaması sürpriz oldu.

BORSA’SA ÇİFTTE SÜRPRİZ

Ticaret Borsası seçimlerinde en büyük meclis seçimlerinde yaşandı. Meclis Başkanı Selami Memiş kendi grubunda 4 oy seçimi kaybederek, koltuğunu kaybetti.

İkinci sürpriz ise GTB başkanlığı’nda yaşandı. Ahmet Tiryakioğlu’nun GTB Başkanlığı’nı sürdürmesi beklenirken büyük bir sürprizle Meclis Başkanlığı’na seçildi. Tiryakioğlu’nun yerine ise Mehmet Akıncı GTB Başkanlığı’na geldi.

 

11 Nisan 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz