Daha da iddialıyız!

Özel Suat Albayram Anadolu Lisesi, yeni hedeflerle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına başladı.

Daha da iddialıyız!

Öğrenci sayısını geçen yıla oranla artıran lisede okulun kurucusu Suat Albayram, yeni başarı hikâyesi yazacaklarını belirterek, “Geçen yıl belirlediğimiz hedeflere ulaştık. Bu yıl daha da iddialıyız. Temel amacımız, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir nesil yetiştirmek” dedi.

Gaziantep’te 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında faaliyet vermeye başlayan Özel Sual Albayram Anadolu Lisesi’nde 2018-2019 yılının ilk ders zili çaldı. Geçen yıla oranla öğrenci sayısında artış yaşandığı lisede öğrenciler oldukça heyecanlıydı.

Özel Suat Albayram Anadolu Lisesi’nde düzenlenen 2018-2019 eğitim öğretim yılı açış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende kısa bir konuşma yapan okulun kurucusu Suat Albayram, yeni öğretim yılında öğrencilerine başarılar diledi. Geçen yıla oranla öğrenci sayısında artış yaşandığını dile getiren Albayram, bu yıl yeni hedeflerle, daha da iddialı oldukları kaydetti.

ALBAYRAM’DAN ATATÜRK VURGUSU

Konuşmasında Atatürk vurgusu yapan Albayram, şunları kaydetti: “Aramıza yeni katılan öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum. Çocuklarımız okulumuzda öncelikle Atatürk ilke ve inkılaplarına, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren ailesini, vatanının, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışanı insan haklarını ve Anayasa’nın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren yurttaşlar yetiştirmektir.”

SİZLERİN BAŞARISI TÜRKİYE’Yİ UYGARLIK DÜZEYİNE ÇIKARACAK

Albayram, konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: “Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim, sizler okulumuzda kişiliği gelişmiş ilke ve hedefleri olan, çağdaş, bilgili, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı gençler olarak yetiştirileceksiniz. Sizlerin başarısı gelecekte Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyet ve uygarlık düzeyine çıkaracaktır. Bunun için derslerinize çok çalışınız. Başarının sadece çalışmakta olduğunu asla unutmayınız. Zaruri nedenler dışında okula devamsızlık yapmayınız. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının sizlere sağlık, mutluluk getirmesini, vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

17 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz