CUMHURBAŞKANI’NA KORSAN MEKTUP

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’e destek mahiyetinde Gaziantepli STK’lar adına gönderilen mektubun korsan olduğu ortaya çıktı.

CUMHURBAŞKANI’NA KORSAN MEKTUP

Cumhurbaşkanı’na yazılan mektuba Ali Gür’e destek vermeyeceklerini belirten çok sayıda derneğin şerh koyduğu öğrenildi. Korsan mektubun arakasında TÜGVA Temsilcisi Mahmut Tekin’in ve Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir olduğu öne sürüldü.

Gaziantepli STK’lar adına Cumhurbaşkanı’na yazılan mektup, gündeme bomba gibi düştü. Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’ün tekrar atanması için kaleme alınan mektup, STK’lar tarafından tepkiyle karşılandı. Çok sayıda STK, bu mektuptan haberleri olmadığını ifade ederken, bazı STK’lar da Ali Gür’e destek vermeyeceklerini belirterek, şerh koydukları öğrenildi. Sosyal medyada korsan mektup olarak adlandırılan mektubun arkasında TÜGVA Temsilcisi Mahmut Tekin ve Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’in parmağı olduğu öne sürüldü.

TÜGVA BAŞKANI ÖĞRETİM GÖREVLİSİ KADRO SÖZÜ MÜ ALDI?

Gaziantepli STK’ların dönem sekretaryasını yürüten TÜGVA’nın, Rektör Ali Gür’e destek olmak için STK temsilcileriyle ortak bir mektup kaleme alınması için görüşüldüğü öğrenildi.  Vakıf ve derneklerin birçoğu böyle bir mektuba imza atmayacaklarını belirtti.

Mahmut Tekin

Bunun üzerine Bülbülzade Vakfı’nın desteğini alan TÜGVA’nın, birçok STK’nın şerh koyduğu mektubu kaleme aldığı iddia edildi. TÜGVA Gaziantep Temsilcisi Mahmut Tekin, daha önce Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde ücretli öğretim görevi olarak derslere giriyordu. Öğretim kadrosu almak için Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’den söz aldığı öne sürüldü. Rektör Gür’ün yeniden atanması halinde Mahmut Tekin’e kadro sözü verdiği iddia edildi.

TÜGVA Temsilcisi Mahmut Tekin’in kadro sözü aldığı iddia edilen Rektör Ali Gür’ü desteklemek için Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’in katkılarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazıldığı belirtildi. Tüm STK’ların desteği olmamasına rağmen tüm STK’lar adına kaleme alınan mektup, STK’larda infiale neden oldu. Bu mektuptan haberleri olmadıkları, haberi olanların ise böyle bir mektupta imzaları olmadığını ifade ettiler.

İsimsiz ve imzasız Cumhurbaşkanı’na gönderilen mektup, sosyal medyada korsan mektup olarak adlandırıldı.

BÜLBÜLZADE VAKFI İLE REKTÖR İLİŞKİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderilen korsan mektupta parmağı olan Bülbülzade Vakfı’nın geçmişte kurduğu ilişkilerle dikkat çekti.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ismi,  FETÖ’nun sözde Gaziantep İmamı firari Mehmet Kocatürk ile çekilmiş fotoğraflarıyla gündeme geldi.

Rektör Ali Gür’ün FETÖ’nun kozmik odası diye gösterdiği Zirve Üniversitesi’nde çekilen fotoğrafta FETÖ’nun Bölge İmamı Mehmet Kocatürk, kapatılan Zirve Üniversitesi Rektörü Adnan Kısa ve Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir birlikte yer alıyor.

İşte o fotoğraf

TURGAY ALDEMİR AHMET DAVUTOĞLU İLİŞKİSİ

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde sıkça gündeme geldi.

Davutoğlucu olarak bilinen Aldemir’in Erdoğansız AK Parti Projesi içinde yer alan isimler arasında olduğu öne sürüldü.

HER DEVRİN ADAMI TURGAY ALDEMİR

Bülbülzade Vakfı, Ali Gür’ün Gaziantep Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasıyla üniversitede nüfuzlu bir duruma geldi.

Vakıf Başkanı Turgay Aldemir ile Ali Gür’ün ilişkileri, Gaziantep Üniversitesi’nde çeşitli atamalar ve projelerde kendini gösterdi.

Turgay Aldemir, sosyal medyada ortaya çıkan 2017 tarihli bir mailinde Ali Gür’e, “Hocam merhaba. Gönderdiğim listeyi onayladığınız için teşekkür ederim. İnşallah güzel işler olacak bir araya geldiğimde konuşalım “ dediği öne sürüldü.

MAHMUT TEKİN VE TURGAY ALDEMİR İŞBİRLİĞİ

TÜGVA Temsilcisi Mahmut Tekin ve Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir tarafından kaleme alındığı öne sürülen mektupta ikisinin de ortak bir amacı olduğu iddia edildi.

Gaziantepli STK’ları kullanarak, TÜGVA Temsilcisi Mahmut Tekin’in öğretim görevlisi kadrosu vaadi ve Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’in ise üniversitede nüfuzunu kaybetmemek için ortak kaleme aldığı mektupta; “Üniversitemizim başlattığı projeleri tamamlaması, sivil toplum kuruluşları ile kurulan ilişkilerin makul bir şekilde devam ettirilebilmesi ve bu anlayışın üniversitenin kurumsal hafızasına kayyum bir şekilde yerleşerek genç nesillerimizin yetişmesinde birlikte sorumluluk yüklenebilmek adına istikrarın devam etmesi gerektiğine inanıyoruz” denildi.

30 Temmuz 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz