Cumhurbaşkanına Ali Gür mektubunda şok gelişme!

Cumhurbaşkanına Ali Gür mektubunda şok gelişme!

Rektör Ali Gür’e destek amaçlı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderilmek üzerine yazılan mektubun Bülbülzade Vakfı tarafından yazıldığı ortaya çıktı. 

TÜGVA Gaziantep İl Temsilcisi Mahmud Tekin, “CUMHURBAŞKANI’NA KORSAN MEKTUP” başlıklı haberimizin ardından açıklama yaptı. Telefonla ulaştığımız Tekin, “Biz sekretarya olarak bize gelen konuyu grubumuza atıyoruz ve paylaşıyoruz. Bununla ilgili bir toplantı yapalım mı ve bunu imzalayalım mı diye bir gündem oluştu. Daha sonra ise bununla ilgili toplantı yapmaya gerek yok şeklinde konuşuldu. Gruptan da bizzat ben çektim. Toplantı yapmayacağız, böyle bir şeyi de gündem etmeyeceğiz şeklinde” diye konuştu.

DESTEKLEMEYENLER OLDU

Tekin, mektubu desteklemeyenlerin de olduğunu kabul ederek, “Vakıf ve dernek temsilcileri, teklif edilen mektubu, adaylar arasında destek verdiği başka isimler olduğunu ifade ederek, mektuba imza atmayacaklarını söylediler. Kendilerine yakın olan adaylara destek verdiklerini açıkça söylediler. Ortak imzayla çıkacak mektuba imza atmayacaklarını belirttiler” dedi.

“KONUYU BÜLBÜLZADE GÜNDEME GETİRDİ”

Konuyu Bülbülzade Vakıf Başkanı Turgay Aldemir tarafından gündeme getirildiğini söyleyen Tekin, şunları kaydetti: “Bu işin başlatan kişi ben değilim. Bize konuyu Bülbülzade Vakfı gündeme getirdi. Kaleme aldığı mektubun ortak imzayla çıkmasını istedi.Biz de gruba ilettik. Onlar da “böyle bir şeyi gündem etmeye gerek olmadığını ifade ettiler” dedi. Mektubu bizzat gruptan kendisinin geri çektiğini belirten Tekin, “ Toplantı yapılmayacak, Ortak imza olmayacak diyerek, gündemden çektim. Bu konunun benimle alakası yok.”

Tekin, Rektör Gür’den kadro sözü aldığı iddialarının da üzücü olduğunu kaydetti. 

B"burada vermeyi düşündüğümüz durum sadece şundan ibaret: Rektör Hoca 4 yıllık süreç boyunca STK’larla uyum içerisinde çalıştı mı çalışmadı mı? Çalıştı ya da çalışmadı… Çalıştı diyen imzasını atsın, çalışmadığı diyen imzasını atmasın."

Tekin, sosyal medyaya düşen mektubun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilmediğini belirtti.

Diğer STK’lar imzalamamasına rağmen sosyal medyada dolaşıma sokula mektubun Bülbülzade tarafından yazıldığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderilen korsan mektubun sadece Bülbülzade Vakfı tarafından kaleme alındığı öne sürüldü. STK’ların çoğunluğu onay vermediği halde adlarının kullanılmasından büyük rahatsızlık duyarak tepki gösterdiler.

30 Temmuz 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER HABERLER