Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletin karşısına bambaşka bir AK Parti çıkacak

AK Parti il başkanları buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan sonraki ilk seçimin planlandığı gibi 2023 haziranında yapılacağını vurgulayarak "Bu seçimlerde milletin karşısına bambaşka bir AK Parti çıkacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletin karşısına bambaşka bir AK Parti çıkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor. Konuşmasından satır başları:

Bundan sonraki ilk seçim 2023 haziranında yapılacak. Bu tarihe kadar her düzeyde kapsamlı çalışmalar yürüteceğiz. İnşallah 4 yıl sonraki seçimlerde milletimizin karşısına, kurulduğu günkü heyecanı ile ve artık 22 yılı bulacak tecrübesiyle bambaşka bir AK Parti olarak çıkacağız. Mayası sağlam olunca hamdolsun ortaya çıkan kadro da inançlı, ahlaklı, birikimli, verimli, kaliteli oluyor. Bu parti, inşallah önümüzdeki çeyrek asırda da yarım asırda da ülkemize ve milletimize hizmet edecektir. AK Parti Türkiye'nin partisidir, birikimi Türkiye birikimidir.

"PARTİYE GÖNÜL VERMİŞ HERKESE ULAŞIN"
Sizlerden hiç vakit kaybetmeden, şehirlerinize döner dönmez hemen 2001'den bugüne partimizde görev almış veya gönül vermiş her bir kardeşimize mutlaka ulaşmanızı istiyorum. Bu kardeşlerimizin gönüllerini almanızı, varsa dertleri, sıkıntıları, onlara çözüm aramanızı, daha önemlisi kendileriyle irtibatı kesmemenizi talep ediyorum.

Kapısını çalmadığımız hane, elini sıkmadığımız vatandaş, kalbine dokunmadığımız birey bizim değildir. Bu anlayışla vaktimizin büyük bir bölümünü bu hedefe ulaşmak için ayırmamız şarttır.

"MECALİ BULUNMAYAN BAYRAĞI DERHAL BIRAKMALI"
AK Parti sırça köşklerde siyaset yapan, halka tepeden bakan siyasetçilerin yeri değildir. Kendinde hamallığını üstlendiğimiz mukaddes yükü taşıma mecali bulamayan, kimseden ikaz beklemeden bayrağı derhal bir sonraki dava arkadaşına bırakmalıdır. Çünkü bu kadro dünyanın en ağır imtihanını veren kadrodur.

Türkiye'yi demokrasiden ekonomiye kadar her alanda kendi ayakları üzerinde duran gerçek anlamda bağımsız bir ülke haline getirmeye çalıştık. AK Partili Belediye Meclis Üyeleri bulunduğu bölgede denetimi en iyi şekilde yapacaktır. Demokrasinin gereği neyse AK Parti'nin mensupları görevlerini milletin hayrına olacak şekilde devam edecektir.

Şidiye kadar Gezi olaylarından 15 Temmuz ihanetine kadar milli bekamıza yönelik pek çok saldırıyı püskürttük

Fırat'ın doğusunda hala aynı gayret sürüyor. Ülkemize yönelik terör saldırılarının merkezi olan Kuzey Irak'ta Pençe 1 ve 2 operasyonlarıyla kalıcı çözümler bulmak gayretindeyiz

Bu harekatla Fırat'ın doğusundaki terör gruplarıyla Kuzey Irak'taki teröristlerin iletişimlerini kesmiş olacağız

Erbil'deki konsolosluk görevlimize yapılan saldırı harekatın ne kadar gerekli olduğunun teyididir. Konsolosluk görevlimizin şehit edenlerin tamamını yakaladık. Eksik varsa başarılı bir operasyonla inlerinde etkisiz hale getirdik.

 

26 Temmuz 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz