ÇİFTÇİYE BÜYÜK DESTEK

Şahinbey Belediyesi çiftçinin yüzünü güldürüyor

ÇİFTÇİYE BÜYÜK DESTEK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilere destek geleneğini bu yılda sürdürmeye devam ederek, 2 bin ton gübre desteğinde bulundu. Şubat ayında da yem dağıtımı yapacaklarını söyleyen Tahmazoğlu, “Bu dağıtımlarımız bittikten sonra da buğday ve arpa dağıtımları yapacağız. Allah ömür verdikçe de çiftçimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Şahinbey Belediyesi çiftçilere destek geleneğini bu yılda sürdürmeye devam ediyor. 3 yıldan bu yana çiftçilere 6 bin ton buğday, 6 bin ton gübre, 10 bin 500 ton küçük ve büyük baş hayvan yemi, 750 bin zeytin fidanı, 150 bin fıstık fidanı desteği sağlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu çiftçilerin ihtiyaçları doğrultusunda, Tarım İl Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği analizler neticesinde GÜBRETAŞ’tan alınan verim artıcı ve ürün koruyucu özelliği olan 2 bin ton çinkolu gübrenin dağıtımına Kapçağız Köyü’nde başladı.

3 YILDIR ÇİFTÇİMİZE DESTEK OLUYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilere destek olmaya devam edeceklerini belirterek, “Hayırlı bir iş için buradayız. Üç yıl önce çiftçilerimize destek olmak amacıyla başlatmış olduğumuz çalışmalarımıza bugün yeni bir halka ekliyoruz. Allah ömür verdikçe de çiftçimize destek olmaya devam edeceğiz. Bugün de 2 bin ton gübre dağıtımı yapıyoruz. Bu dağıtımlarımız bittikten sonra da buğday ve arpa dağıtımları yapacağız. Daha sonrasında ise Şubat ayında yem dağıtımı yapacağız. Ayrıca yem konusunda çiftçilere yem tohumu dağıtacağız” dedi.

BUZAĞI ÖLÜMLERİ İÇİN BAKIM SETİ

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, buzağılarda yaşanan yüksek ölüm oranlarına engel olmak için hayvan yetiştiricilerine destek olacaklarını ifade ederek, “Doğum sonrasında buzağılarda yüksek oranda ölüm oranı olduğunu öğrendik. Bunu engellemek için bir bakım seti olduğunu öğrendik, bununla ilgili çalışma yapıyoruz ve ilerde onun dağıtımını da gerçekleştireceğiz. Tarım İl Müdürlüğümüz ve çiftçilerimizle yapacağımız istişarelerle çiftçimize destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR PROJE

Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan, sürekli sahada olduklarını ve çiftçiyi yakından takip ettiklerini belirterek, “Şahinbey Belediyemiz Türkiye’ye  örnek olacak şekilde çiftçilerimize çok önemli destekler sağlıyor. Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu ağabeyim 3 yıldır destek projesini devam ettiriyor ve her yıl yeni müjdelerle geliyor. Kendisinden ve Belediye Meclis Üyelerimizden Alalh razı olsun” dedi.

ÇİNKO İÇERİKLİ GÜBRE DAĞITILDI

Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel, dağıtılan gübrenin verimi arttıracağını belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na çiftçilerim adına çok teşekkür ediyorum. 3 yıldır çiftçimize çok önemli desteklerde bunuyorlar. Dağıttığımız gübre çinko içerikli Süper 20-20 GÜBRETAŞ’tan  alınan gübre çiftçilerimiz için hayırlı ve verimli olacağına inanıyorum” dedi.

3 YILDIR YANIMIZDA

Kapçağız Köyü sakinleri verilen destekten dolayı memnun olduklarını ifade ederek “Öncelikle Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun. Daha önce hiçbir belediyeden böyle destek almamıştık. Ama Şahinbey Beleldiye Başkanımız 3 yıldır bizlere arpa, buğday tohumu, gübre hayvan yemi ve fidan dağıtımı yapıyor. Biz kendisinden memnunuz Allah’ta kendisinden razı olsun” diye konuştular.

Kapçağız Köyü’nde düzenlenen Törene Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanısıra Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, meclis üyeleri ve çiftçiler katıldı.

8 Ekim 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz