CHP’den STK ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekillerinden oluşan ‘Ekonomi Masası’ heyeti, Gaziantep Sanayi Odası(GSO) ve Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret etti.

CHP’den STK ziyareti

CHP milletvekilleri, Gaziantep ve ülke ekonomisine yönelik değerlendirmelerde bulundular.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, CHP Gaziantep Milletvekilleri Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan, İl Başkanı Hayri Sucu, ilçe başkanları ve partililerden oluşan heyet GSO ve GTB’yi ziyaret etti.

AKINCI GTB FAALİYETLERİNİ ANLATTI

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve meclis üyeleri tarafından karşılanan CHP heyeti, hububat ve bakliyat satış salonlarında düzenlenen toplantıda GTB üyeleriyle bir araya geldi. Borsanın faaliyetleri ve projeleri hakkında açıklamalarda bulunan GTB Başkanı Mehmet Akıncı, Gaziantep’in tarıma dayalı sanayi üretiminde ülke ekonomisine yön veren şehirlerinin başında geldiğini söyledi. Türkiye’nin birçok ilinde yetiştirilen tarımsal ürünlerin işleme ve pazarlama noktasının Gaziantep olduğuna işaret eden Akıncı, bu ürünlerin Gaziantep’te ki üretim bantlarından geçerek nihai ürün haline dönüştüğünü, buradan da iç ve dış pazarlara sevk edildiğini ifade etti. Akıncı, Türkiye ihracatının en fazla yapıldığı 6’ıncı şehir olan Gaziantep’in bu potansiyelini çok daha ileri seviyelere taşımayı hedeflediklerini kaydetti.

OMUZ I-OMUZA VEREREK ATLATACAĞIZ

GSO ziyaretinde ise ülkemizde ve Gaziantep’te yaşanan gelişmelerin değerlendirildiği ziyarette, ekonomi gündemine dair karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep’in Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğunu ve hacimsel büyüklüğü ile 6. sırada yer aldığını belirtti. Ünverdi, sanayisi ve ticaretiyle bölge ekonomisinin lokomotif kenti Gaziantep’in tüm zorluklara rağmen üretmeye ve ürettiğini ihraç etmeye devam ettiğini kaydetti. Sanayiciler olarak kurda yaşanan artıştan etkilediklerini aktaran Ünverdi, bu sürecin enikonu son bulacağını ve önceki krizlerde olduğu gibi omuz omuza vererek atlatılacağını ifade etti.

BÖKE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ ANLATTI

CHP Milletvekili Selin Sayek Böke ise toplantıda, üreten ve üretime emek veren paydaşlarla istişarelerde bulunmak, yaşanan sorunlara birlikte çözüm önerileri üretmek amacıyla Gaziantep’e geldiklerini dile getirdi. Gaziantep programları dahilinde STK temsilcileriyle bir araya geldiklerini ve görüşmelerde bulunduklarını belirten Böke, konuşmasında ülke ekonomisinde gelinen son durum ve çözüm önerileri hakkında açıklamalarda bulundu.

 

13 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz