CHP’den aşure ikramı

CHP Gaziantep İl Başkanlığı Gaziantep Üniversitesi giriş kapısı önünde vatandaşlara ve öğrencilere aşure ikramında bulundu.

CHP’den aşure ikramı

Düzenlenen ikramda CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, CHP Gaziantep 26. Dönem Milletvekili Akif Ekici, İlçe Başkanları ve Parti yöneticileri hazır bulundu.

İl Başkanı Demir; “Aşure Günü’nün Alevi inancını taşıyan yurttaşlar için ayrı bir öneme sahip olsa da tüm Müslümanlar için de özel bir gündür. Hz. Hüseyin ve çoğu Ehli Beyt mensubu 70’den fazla insanın siyasi olaylar uğruna Kerbela’da şehit edilmesi nedeniyle büyük bir acının da ayıdır. Paylaşmanın ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olan aşure yüzyıllardır sürdürülen bir gelenektir. İçindeki farklılıklar nasıl ki, ahenk içinde ortak tadın oluşmasına katkı sağlarsa, bu özellik aynı zamanda farklılıklarımızı zenginliğe dönüştüren birlik, beraberlik içinde yaşama kültürümüzün de özünü yansıtmaktadır. Bu vesile ile birlik ve dayanışma getirmesi dileklerimle Muharrem Ayı’nda tutulan yasların, oruçların ve dağıtılan aşure lokmalarının kabul olmasını dilerim” dedi.

19 Eylül 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz