CHP’de sözler alındı

24 Haziran’da gerçekleştirilecek 27. dönem milletvekili seçimleri öncesi CHP Gaziantep İl Örgütü milletvekili aday adayları tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

CHP’de sözler alındı

Toplantıya İl Başkanı Hayri Sucu’nun konuşması damgasını vurdu. Sucu, listeye girmeyen aday adaylarının seçim propagandasında çalışmaması halinde o kişilerden hesap soracağını söyledi.

Sucu, “Her dönem milletvekili aday adayı arkadaşlarımız oluyor, aday olurken her türlü sözler veriyorlar. Fakat ön seçim de, atama da olsa sonrasında çalışmalarda ne listeye girenleri ne de listeye giremeyenleri görüyoruz. Bu örgüt artık bundan usandı. Burada bulunan aday adayı arkadaşlarımız bu kürsüye çıkıp söz verecekler. Söz verip de çalışmayan aday adayı arkadaşlarımıza hep birlikte hesap soracağız” dedi.

TEK TEK SÖZ VERDİLER

24 Haziran seçimlerinde CHP’den milletvekili aday adayı olan isimler Kalender Plaza’da parti örgütüyle aday tanıtım toplantısında buluştu. Sloganların atıldığı ve iktidar olma sözünün verildiği toplantı gövde gösterisine dönüştü. Adaylar tek tek sahneye davet edildi ve kendilerini tanıtma imkanı verildi. Sahneye çıkan tüm adaylardan milletvekili listesinde olsalar da olmasalar da çalışacaklarına dair söz alındı. Partililerin de yoğun ilgi gösterdiği toplantıda eski il ve ilçe başkanları, eski milletvekilleri de katıldı.

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Toplantın açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP İl Başkanı Hayri Sucu seçim için hazırlıkların tamamlandığına vurgu yaptı. Sucu, “Bu seçimi biz kazanacağız. Örgütlerimizde gerekli çalışmaları başlattık, sandık görevlilerimizin tespiti ile ilgili çalışmalarımız ilçe başkanlarımız tarafından tamamlanmak üzere. Sandık görevlilerimizle ilgili İl Eğitim Sekreterimiz Ayten Baytar tarafından hazırlıklar son aşamaya gelinmiştir. YSK’nın açıklaması bekleniyor. Oy kullanım ve sayımı hakkında değişikliklere göre yapılacaktır. Hukuk Komisyonumuz İl Başkan Yardımcımız Berkay Uçar tarafında 80 avukat arkadaşlarımızdan oluşturularak başkanlığına Av. Abdulkadir Özçelik seçilmiştir. Seçim çalışmalarımızı üst kurul oluşturarak bir merkezden yöneteceğiz. Bu kurulumuz eski il başkanları, milletvekillerimiz ve etkin partililerimizden oluşacak. İl Saymanımız Levent Kuleaşan başkanlığında mali komisyon oluşturularak harcamalar şeffaf bir şekilde yürütülecek” diye konuştu.

HESAP SORACAĞIZ

Adaylara ‘Sakın küsmeyin’ çağrısı yapan Sucu, “Bugün listede yer almayan arkadaşlarımıza küsmeme çağrısı yapıyorum. Listede yok diye çalışmalara katılmamazlık yapmasınlar. Tüm örgüt önünde söz vermeye davet ediyorum. Eğer ki yarın listede olmayanlar seçim çalışmalarına katılmazsa, örgüt hesabını sorsun. Listede olan veya olmayan tüm adaylarımız ilk sıralardaymış gibi çalışırlarsa seçimi çok rahat kazanırız. Ayrıca ön seçim olayı var. Baskın seçim olduğu için ön seçim yapma şansımız kalmadı. O yüzden atama yoluyla yapılacak. Ben yine tekrarlıyorum, tüm aday adayı arkadaşlarımız listede olup olmadıklarına bakmaksızın birlikte çalışsınlar.Türkiye’de demokrasi adına, özgürlük adına, hukuk adına yapılacak en son seçim bu. Bu seçimi kaybedersek siz milletvekili olsanız ne olur, biz il başkanı olsak ne olur? Hiçbir anlamı kalmaz. Ele ele, kol kola vererek çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

ADAY ADAYLARINA 5 DAKİKA

Eski ve yeni il başkanlarının konuşmalarının ardından aday adaylarının tanıtımına geçildi. Her aday adayına 5 dakikalık süre verildi. 31 aday adayı sahneye çıkarak kendi kendisini tanıttı ve 24 Haziran seçimleri ile ilgili düşüncelerini açıkladı. Aday adayları konuşmalarının yanı sıra listede olmasalar da çalışacaklarına dair söz verdiler. Aday Tanıtım Toplantısı partililerin müzik eşliğinde tempo tutması ve sloganlar atması ile son buldu.

10 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz