CHP’DE İMZA KRİZİ

CHP’de olağanüstü kurultay için imza veren daha sonra da geri çeken 31 delegenin isimleri ortaya çıktı. İmzasını çekenler arasında Gaziantep’ten de bir delege bulunuyor.

CHP’DE İMZA KRİZİ

24 delegesi bulunan CHP Gaziantep örgütünde imza kurultay için imza veren 17 delege arasından Ali Yılmaz’ın imzalar genel merkeze teslim edildikten sonra imzasını geri çektiği öğrenildi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde, 24 Haziran seçimleri sonrası olağanüstü kurultay yapılmasını isteyen parti içi muhalifler, delegelerden imza toplayarak Genel Merkez'e teslim etti. Ancak CHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada toplanan imzalardan 569'unun geçerli olduğu, 31 delegenin de imzasını geri çektiği vurgulanmıştı. Bu nedenle de kurultay yapılmayacağı duyurulmuştu.

31 DELEGE İMZASINI GERİ ÇEKTİ

Açıklamanın ardından imzasını geri çeken 31 isim merak konusu olmuştu. Olağanüstü kurultay için imza veren daha sonra da geri çeken 31 delegenin isimleri ortaya çıktı. Delegeler arasındaki Kayseri Milletvekili Çetin Arık ile Bursa Milletvekili Erkan Aydın'ın, yönetim tarafından seçim öncesi İyi Parti'ye gönderilen 15 vekil arasında yer aldığı öğrenildi.

ALİ YILMAZ İMZASINI ÇEKTİ

İmzasını çeken delegeler arasında CHP Gaziantep örgütünden de bir isim bulunuyor. Kurultayda oy kullanacak 24 delegesi bulunan CHP Gaziantep örgütünden bunlardan aralarında İl Başkanı Hayri Sucu’nun da bulunduğu 17 isim olağanüstü kurultay için imza vererek Muharrem İnce’ye destek vermişti. CHP Gaziantep Milletvekilleri Bayram Yılmazkaya ve İrfan Kaplan ile bazı ilçe başkanlarının bulunduğu 7 delege ise imza vermemişti.  İmza veren delegeler arasında Ali Yılmaz’ın imzalar genel merkeze teslim edildikten sonra imzasını geri çektiği öğrenildi.

8 Ağustos 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz