CHP’de başvuru yoğunluğu

CHP Gaziantep’te meclis üyeliği aday adaylığı başvuru yoğunluğu yaşanıyor. 1 Ekim’de başlayan başvurular 19 Ekim Cuma günü sona eriyor.

CHP’de başvuru yoğunluğu

Şu ana kadar Şahinbey ve Şehitkamil için 26 kişi aday adaylık başvurusunda bulundu. Cuma gününe kadar başvuru sayısının 100’den fazla olması bekleniyor.

Gaziantep’te CHP İl Başkanlığı, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler için aday adaylığı başvurularını almaya başladı. İl ve ilçe örgütlerinde görev yapanlardan aday adayı olmak isteyenler 12 Ekim Cuma günü görevlerinden istifa etti. Gaziantep’te 9 il ve ilçe yöneticisi meclis üyesi aday adayı olmak için görevlerinden istifa etti.  CHP’de şu ana kadar meclis üyeliği aday adaylığı için 26 kişi başvuruda bulunurken, Cuma gününe kadar başvuru sayısının 100’den fazla olması bekleniyor.

Aday adayı olmak isteyenlerin cuma gününe kadar başvuru dosyalarını il veya ilçe başkanlıklarına teslim etmesi gerekiyor. Ardından Parti Meclisi (PM) toplanacak, adayların hangi seçim bölgesinde önseçimle, hangi seçim bölgesinde merkez yoklamasıyla belirleneceği kararlaştırılacak. Bir önceki PM’de muhalif isimlerin karşı çıktığı ‘MYK’ya yetki verilmesi’ konusunun da gündeme gelmesi, yetkinin oy çokluğuyla çıkması bekleniyor.

ŞAHİNBEY’DEN 14 BAŞVURU

CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyeliği için şu ana kadar; Mevcut meclis üyelerinden Hasan Türk, Yılmaz Kireç, Uğur Kalkan, Mahmut Demirel, Hasan Şencan, yeniden başvuruda bulunurken, Erol Göbelek, Nurgül Doğan, Ali Doğan, Hanifi Kaplan, Mustafa Kaya, Ali Kılıç, Yılmaz Güler, Turgay Geçici Hüseyin Buğur, aday adaylık başvurunda bulundu.

ŞEHİTKAMİL’DEN 12 BAŞVURU

CHP Şehitkamil’de de 12 kişi meclis üyeliğine aday adaylık başvurunda bulundu. CHP Şehitkamil’de aday adaylık başvurunda bulunan isimler şöyle: Tarık Korkmaz, Mehmet Erçöçen, Ural Yıldırım, Hurşit Yıldırım, Ali Güdücü, Mehmet Hacı Taşdelen, Ahmet Topal, Osman Kaplan, Sait Yalçın, Ersin Atar, Mehmet Hanifi Ceber, Abdullah Dağlıoğlu.

15 Ekim 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz