CHP SAHAYA İNİYOR

31 Mart Yerel Seçimleri’ne 50 gün kala CHP’de Gaziantep ilçe Belediye Başkan adayları tanıtıldı.

CHP SAHAYA İNİYOR

 6 ilçede aday çıkaran CHP, adayları ile bugün sahaya inerek seçim çalışmalarına başlayacak. CHP Gaziantep İl Başkanı Melih Meriç, hedeflerinin tüm belediyeleri almak olduğunu söyledi. Meriç, “1 Nisan sabahı inşallah belediyelerin tümünü alıp yeni bir güneş, doğdurmak istiyoruz. Başarılı olacağımıza da inanıyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nde 31 Mart Yerel Seçimleri için sıkıntılı geçen adaylık süreci sonunda bitti. Önceki Gün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hem yerel yönetimlere ilişkin 12 maddelik bildirgeyi hem de partisinin adaylarını kamuoyuna tanıttı. İYİ Parti ile Millet İttifakı çatısı altında seçimlere girecek CHP’de Gaziantep adayları da tanıtıldı.

GAZİANTEP ADAYLARI KİMLER?

CHP, İYİ Parti ile yaptığı ittifakla Gaziantep’te 6 ilçede kendi adayları ile seçimlere giriyor. Büyükşehir’de Millet İttifakı’nın adayı İYİ Partili Ejder Demir’in destekleyecek CHP’de haftasonu netleşen tüm adaylar şunlar: Araban Hasan Doğru, İslahiye Mustafa Köse, Karkamış Ali Doğan, Oğuzeli Mustafa Dinçkan, Şahinbey Sezgin Dönmez, Şehitkamil Nesrin Tuncel.

ADAYLARI BELİRLERKEN ÇOK ZORLANDIK

CHP İl Başkanı Melih Meriç, adaylar konusunda şu açıklamayı yaptı: “Çok sayıda adayımız arasında, tercih yapmakta gerçekten çok zorlandık. Sonuçta her adayımız, partimize büyük katkı sağlayacak, partimizi en iyi şekilde temsil edecek yeterlilikleri sahip. Ancak birer aday belirlememiz gerekiyordu. Bu süreci de tamamlamış olduk.”

KILIÇDAROĞLU BARIŞÇIL BİR KONUŞMA YAPTI

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere 50 gün kala Ankara’daki toplantıya katılan CHP Gaziantep İl Başkanı Melih Meriç, HABER’e yaptığı değerlendirmede, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun barışçıl bir konuşma yaptığını ifade etti. Meriç, “Ankara’da ki toplantımız gayet verimliydi. Genel Başkanımız da konuşmalarında tüm Türkiye’de birlikten ve beraberlikten bahsetti.” diye konuştu.

HEDEF TÜM BELEDİYELER

Meriç, 31 Mart seçimlerin için hedeflerini de açıkladı: “Gaziantep’te hedeflerimiz 1 Nisan sabahı inşallah belediyelerin tümünü alıp yeni bir güneş, doğdurmak istiyoruz. Bunun için de elimizden gelen her şeyi yapacağız. Başarılı olacağımıza da inanıyorum.”

BİZ DE KÜSKÜNLÜK OLMAZ

Zorlu geçen adaylık sürecinin ve önceki il yönetiminin görevden alınmasının parti tabanındaki etkisi hakkında ise şunları söyledi: “Bizim parti içinde asla kırgınlıklar, dargınlıklar, küskünlükler olmaz. Adaylarımız belli oldu. Bu saatten sonra Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımız, örgütümüz adaylarımızın etrafını bütün şeklinde saracak.  Kırgınlıklar gelip geçidir. Bu saatten sonra hiçbir kırgınlık, dargınlık yoktur.”

AK PARTİ KRİZLE İKTİDARA GELDİ

Meriç, AK Parti’nin ekonomik krizle iktidara geldiğini anımsatarak, şöyle konuştu: “AK Parti’nin iktidara gelmesindeki ana sebeplerden birisi ekonomideki sıkıntıydı. Ama zaten AK Parti gelmeden önce bütün planlar Kemal Derviş döneminde alınmıştı ama uygulamasına geçilemeden Devlet Bahçeli’nin koalisyonu bozmasından dolayı erken seçim kararı alınmıştı. Zaten AK Parti geldiğinde teşhis konulmuştu, tedaviye başlanmıştı. Tabi bu bir süreçti. AK Parti’nin en büyük şansı Kemal Derviş’in koyduğu tedaviyi bozmadan devam ettirmekti. AK Parti bir şekilde bunun meyvesini yedi.”

 HALKIN KRİZDEN NASIL KURTULACAĞINI İYİ BİLİYORUZ

“Biz de şu an Türkiye’nin ekonomik sıkıntılarını nasıl çözüleceği konusunda her türlü çalışmayı yaptık” diyen Başkan Meriç, “Genel Merkezimiz özellikle bu konuda çok ciddi bir çalışması, programı var. Teşhis konmuş vaziyette. Halkımızın bu ekonomik krizden tüm Türkiye’yi kurtarmak için elinden geleni yapacağını, sebebini iyi bildiğini, nasıl bu sıkıntılı süreçten kurtulmamız için gerekenlerin neler olduğu bilen bir Cumhuriyet Halk Partisi ve kadrosu var. Bu kadroyu bir şekilde halkımızın değerlendirmesini bekliyoruz. Zaten 1 Nisan’da Cumhuriyet Halk Partisi yeni bir güneş doğdurduğunda bir erken seçim de büyük olasılıkla görülür. Ondan sonra halkımız daha mutlu, daha rahat daha ferah bir şekilde hep birlikte yaşamımızı sürdüreceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

EJDER DEMİR’E TAM DESTEK

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ejder Demir konusunda CHP Örgütü içerisinde bir sıkıntı yaşanmayacağını sözlerine ekleyen Meriç, şunları kaydetti: “Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayımız Ejder Demir. Örgütümüzde bir sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum"

10 Şubat 2019 (Talip Öztürk )

Yorumlar (0)

Yorum Yaz