CELAL DOĞAN ŞARTLI ADAY

CHP’de Celal Doğan ismi ön plana çıkmaya başladı. CHP’nin Gaziantep’te büyükşehir belediye başkan adayı olarak Celal Doğan’ı aday göstereceği öne sürüldü. Celal Doğan’ın da CHP’den gelen teklife sıcak baktığı ve şartlı olarak kabul ettiği belirtildi.

CELAL DOĞAN  ŞARTLI ADAY

Gaziantep’te 30 Mart Yerel Seçimleri oldukça hareketli geçmeye aday. Ak Parti’de Fatma Şahin’in yeniden aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. CHP de Fatma Şahin’in karşısına Celal Doğan’ı çıkarmaya çalışıyor.

15 Yıllık belediye başkanlığından sonra Asım Güzelbey karşısında koltuğunu kaybeden Celal Doğan’ın CHP’nin teklifine sıcak baktığı öne sürüldü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, geçtiğimiz günlerde Celal Doğan ile gizli bir görüşme yaptı. Medyaya CHP- HDP ittifakı olan yansıyan görüşmede Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında görüşüldüğü öğrenildi.

CHP- HDP ittifakıyla CHP’nin büyükşehir belediye başkan adayının Celal Doğan olacağı kulislerden iyiden iyiye konuşulmaya başlandı.

ŞARTLI ADAY

Celal Doğan, CHP’den gelen teklifi şartlı olarak kabul ettiği belirtildi.  Celal Doğan ilerlemiş yaşına rağmen bu mücadelede yer alabileceğini ama bazı şartlarının yerine getirilmesi gerektiğini öne sürdü.

CHP’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yeniden alması için uygun şartların olduğu ifade edilerek, ciddi bir bütçenin ayrılması gerektiği vurgulandı.

Celal Doğan, “yeniden aday olurum ama Gaziantep için ciddi bir seçim bütçenin ayrılması gerekiyor. Ayrıca Şahinbey ve Şehitkamil Belediye Başkan adaylarını da ben belirleyeceğim. Bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde teklifinizi kabule diyorum” dediği öğrenildi.

CHP Genel Merkezi, Celal Doğan’ın teklifini olumlu bulduğu ve “Gaziantep Teşkilatı’na adayımız Celal Doğan ona göre çalışmalarınızı şimdiden yapın” talimatı gönderdiği iddia edildi.

Celal Doğan’ın Şehitkamil ve Şahinbey belediye başkan adaylarını ben belirleyeceğim şartını öne sürmesinden dolayı özellikle Şahinbey’e aday adaylığı başvurusu yapılmadığı öne sürüldü.

ŞAHİNBEY VE ŞEHİTKAMİL ADAYLARI KİM OLACAK?

Celal Doğan’ın CHP’nin muhtemel büyükşehir belediye başkan adayı olması halinde Şehitkamil ve Şahinbey için iki ismi düşündüğü öğrenildi.

Celal Doğan’ın Şehitkamil’de Erdal Geçit ve Şahinbey’de Kemal Bayındır’ı aday göstereceği öne sürüldü.

23 Ekim 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Celal dogan
Haci koray alioglu23 Eki 2018 15:37:25