Celal Doğan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ne konuştu?

DSP Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la 2015 yılında yaptığı bir görüşmenin detaylarını yıllar sonrasında paylaştı.

Celal Doğan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ne konuştu?

Demokratik Sol Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celal Doğan 31 Mart seçimlerine kısa bir süre kala çalışmalarını sürdürüyor.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilerle bir araya gelerek seçim süreci ve Gaziantep’e ilişkin açıklamalarda bulanan Celal Doğan sır gibi saklanan bir görüşmenin de detaylarını açıkladı.

GAZİANTEP ARAP KENTİ GÖRÜNTÜSÜ VERİYOR

“Gaziantep’i gezdiğiniz zaman bir Türk kenti değil, Arap kenti görüntüsü veriyor” diyen Celal Doğan, “Allah kimseyi vatansız koymasın ama kent bu bakımdan bitmiş durumda. Asayiş yönünden, mülteciler açısında, sevgi-saygının azalması bakımından şehir terk ediliyor. Allah kimseyi vatansız etmesin. Bıraktığım kent bu kent değil. Bıraktığımız kentin yakalanması için tekrar çaba sarf etmeliyiz. Bu tek başına benimle olmaz. Bu Gaziantep’in Gazişehre, Gaziantep’e sahip çıkmasıyla olur. Sadece bizim değil, basının da sahip çıkması gerekir. Gaziantep’te bahsettiğim halk ittifakını kurarsanız demokrasinin kapanan borusunun ilk soluk alan nefesi olacaksınız” diye konuştu.

CELAL DOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜ

Celal Doğan, 2015 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir görüşme gerçekleştirmişti. Doğan, HDP'den milletvekili olduğu o dönem görüşmenin detaylarını açıklamamıştı. İçeriği sır gibi saklanan ziyarette Celal Doğan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaklaşık 1,5 saat görüşmüştü.

İŞTE O GÖRÜŞMEDE O KONUŞULANLAR!

Doğan içeriği sır gibi saklanan görüşmenin detaylarını yıllar sonra açıkladı. Doğan, görüşmenin ana temasının Suriye meselesi olduğunu belirterek, o görüşmeyi şu sözlerle açıkladı: Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir Suriye politikası olması şart. Ben Cumhurbaşkanını ziyarete gittiğimde konuştuğumuz konunun ana teması Suriye meselesi idi. Bir tek şey istiyordum asla ve katta Suriye’ye girmeyin. Bu konuda Cumhurbaşkanına uyarılarda bulundum. Yalvarırım girmeyin dedim. Suriye’ye girdik ama ne Emevi camisinde namaz kıldık ne de Esad’ı düşürdük.

22 Şubat 2019 (Talip Öztürk )

Yorumlar (0)

Yorum Yaz