Bu yıl da değişmedi

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2018 yılında doğan kız ve erkek bebeklere verilen isimlerle ilgili sonuçlar değerlendirildi.

Bu yıl da değişmedi

Yapılan açıklamada kızlarda ilk sıradaki ismin “Zeynep”, erkeklerde ise “Yusuf” olduğu bildirildi.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, 2018 yılında doğan bebeklere konulan isimler incelendiğinde; kızlarda “Zeynep”, erkeklerde ise “Yusuf”un ilk sırada tercih edilen isimler olduğu görüldü.

GELECEK ZEYNEP VE YUSUF’UN

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre, 2018 yılında kız bebeklerde Zeynep’ten sonra en popüler isimler sırasıyla: Elif, Defne, Ebrar ve Eylül oldu. Erkek bebeklerde ise Yusuf’tan sonra en popüler isimler sırasıyla Eymen, Ömer Asaf, Miraç ve Ömer oldu.

SON ALTI YILDIR ŞAMPİYON “YUSUF”

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada erkeklerde Yusuf isminin son altı yıldır en çok konulan isim olduğu, 2001’den itibaren ise hep ilk üç isim arasında olduğu belirtildi. “Eymen” ismi son dört yıldır ikinci sırada yer aldı.

ADNKS 2018 sonuçlarına göre yeni doğan kız bebeklerde en çok tercih edilen isim yine “Zeynep” oldu. Açıklamada Zeynep” isminin 2000 yılından itibaren 2006 hariç 19 yıldır en çok konulan kız ismi olduğu ifade edildi. En çok konulan ikinci ismin ise 12 yıldır “Elif” olduğu bildirildi.

12 Şubat 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz