Bozgeyik’ten gövde gösterisi

Uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi’nde çeşitli görevlerde bulunan Genç iş adamı Ahmet Bozgeyik CHP Gaziantep’ten milletvekili aday adayı oldu.

Bozgeyik’ten gövde gösterisi

Bozgeyik, “Oy verecek halk artık, Cumhuriyet Halk Partisinde yeni yüzleri aday olarak görmek istiyor. Aday Adayı olmayı birazda bu nedenle tercih ettim. Milletvekilliği için ilk kez aday adayı oluyorum” dedi.

24 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi’nde de adaylar netleşmeye başladı. CHP Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Ahmet Bozgeyik diğer aday adaylarından farklı olarak aday adaylığını Genel Merkez yerine CHP İl Binasında yoğun bir kalabalıkla aday adaylığını açıkladı.

Bozgeyik, verilecek olan her türlü görevi layıkıyla yerine getireceğini belirterek bu seçimin Türkiye ve çevre ülkeler açısından önemine vurgu yaptı. Açıklamaya partililerin yanı sıra Bozgeyik ailesinden büyük bir kalabalık iştirak etti.

YOLSUZLUK VE ADALETSİZLİK HAD SAFHADA

CHP Gaziantep Milletvekili Ada Adayı Ahmet Bozgeyik adaylık açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “20 yılı aşkın süredir partililik bilinci ve Gençlik Kolları terbiyesi almış bir arkadaşınız kardeşiniz olarak, 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde CHP’den milletvekili aday adayı olmanın gururu ile Kentime, Bölgeme ve Ülkeme hizmet etmek için, burada bulunan sizler ile ilk adımı birlikte attığımdan dolayı gerçekten çok mutluyum. Ülkemizin dört bir yandan kuşatılmaya çalışıldığı, Cumhuriyetimizin ilkelerine ve temel değerlerine büyük saldırıların olduğu, günümüz Türkiye’sinde, önemli bir tarihsel süreçten geçtiğimizin, toplumun tüm kesimleri artık bunun ciddiyetinde farkında. Başta Ekonomik, Sosyal, Siyasal ve Kültürel sorunların, iç barışımızı ve huzurumuzu tehdit ettiği bu günlerde; • Milyonlarca insanımız açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşamakta. Çocuklarımız eğitim ve gelecek kaygısı taşımakta. Yolsuzluk ve adaletsizlik had safhada. Hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı, kadına şiddet, ölüm, kavga almış başını gitmekte. Halkımızın eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik hakları gasp edilmekte. Adalet, demokrasi, Hukuk ve basın özgürlüğü de dahil olmak üzere tüm hakların tahrip edildiği bir dönemden geçmekteyiz.”

GAZİANTEP’İN KANAYAN YARASI

Aday açıklamasında Gaziantep’in başlıca sorunlarından da bahseden Ahmet Bozgeyik, “Bahsettiğim bu konulara ek olarak; Gaziantep Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda olan bir kenttir. Ancak; Gaziantep’in Ekonomisi için, her ne kadar pembe tablo çizilse de, ekonomik verilere baktığımızda iç açıcı bir durum söz konusu değildir. Başta Suriyeliler sorunu olmak üzere fazlasıyla almış olduğu göç ile Kentin hem ekonomisi, hem de sosyal yapısında negatif anlamda değişimlere neden olmuştur. Bu konuda Türkiye’nin yükünü Gaziantep taşımaktadır. Suriyeliler sorununa ek olarak Gaziantep’in kanayan yarası eğitim, sağlık, ulaşım, güvenlik, çarpık yapılaşma ve haksız imar tadilatlarıdır. Oğuzeli ilçesine bağlı köyümden yola çıkarak, Barak bölgesinin sorunlarını dile getiren başta hizmet anlamında üvey çocuk muamelesi gören bölgenin, en önemli sorunu tarımsal sulamada ki yanlış ve yanlı politikalar sonucu mağdur olan hemşerilerimin, bu bölge insanın temsilcisi, savunucusu, öncüsü olmaktan gurur duyacağım” dedi.

OSB’DE SIKINTILAR BÜYÜK

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde yıllardır çalışan ve yöneticilik yapan birisi olduğunu vurgulayan Ahmet Bozgeyik, “Tüm ilçe ve köyler olmak üzere tabi ki ayrım olmamalı. Ama Barak Bölgesinin temsilinin de önemli bir konu olduğu gerçeğini inkar edemeyiz. Çiftçi bir ailenin ferdi olmamın yanı sıra Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde yıllardır çalışan ve yöneticilik yapan bir arkadaşınız olarak, Sanayicinin 2018 yılını hiçe sayması ve önünü görememesi sadece sanayiciyi değil tüm çalışanları, aileleri ile birlikte yüzbinleri ilgilendirmektedir. Kur farkındaki artış sebebiyle sanayici zor bir süreçten geçmektedir. AKP’nin Metal yorgunluğu sonucu işler bu hale gelmedi. Metal paslanmış, artık çürümüştür. Cumhuriyet Halk Partisi bu kötü durumun ciddi olarak farkındadır. Ülkenin geleceğini, temel değerlerini ilgilendiren sorunlar karşısında azimli ve akılcı adımlar atmaktadır. Buna katkı sunmak herkesin görevi olmalıdır. 24 Haziran seçimleri tarihi bir dönüm noktasıdır. Sizlerden aldığım umut, heyecan ile birlikte şahsıma verilecek her türlü görevden gurur duyacağımı ve gereğini fazlası ile yapacağımı da bilmenizi isterim” ifadelerini kullandı.

3 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz