BÖYLE Mİ YENECEĞİZ?

Gaziantep’te günler sonra sokağa çıkan çocuklar ne sosyal mesafe tanıdı ne de kurallara uydu. Kentin hemen her bölgesinde park ve bahçelere doluşarak hem kendi hem de diğer vatandaşların sağlıklarını tehlikeye attılar.

BÖYLE Mİ YENECEĞİZ?

Kimilerinin maske dahi takılmadığı ciddi kuralsızlıklar karşısında herhangi bir denetim olmaması da dikkatlerden kaçmazken, yaşlıların da sokağa çıktığı görüldü.

3. KEZ SOKAĞA ÇIKTILAR

Koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa çıkmaları yasaklanan 14 yaş ve altı çocuklara üçüncü kez evlerinden çıkmaları için izin verildi. Saat 11.00-15.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak üzere, sosyal mesafeye uyarak ve maske takarak sokağa çıkan çocuklar parklara akın etti.

NE MASKE NE SOSYAL MESAFE

Gaziantep’te de çocuklar günler sonra yeniden sokağa çıktı. Salgın nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan çocuklar, keyfini çıkarırken, aileleri koronavirüsü adeta unuttu. Kentin birçok bölgesinde park ve bahçelere akın eden çocukların ne maske taktığı ne de sosyal mesafeye uymadığı görüldü.

KURALLARA UYULMADI

Gaziantep’te Hoşgör, Yukarıbayır, Düztepe bölgesi ile Türkmenler ve İstiklal Caddesi, Çamlık ve Kırkayak Parkı’nda çocukların yanı sıra yaşlıların da olduğu gözlendi. Koronavirüs ile mücadelede riskli iller arasında yer alan ve daha katı kuralların gelmesi beklenen Gaziantep’te buna rağmen, sosyal mesafe parklarda hiçe sayıldı. Maskeler de takılmadı. Tüm bu kuralsızlıklar karşısında hiçbir denetimin de olması göze çarpan bir diğer ayrıntı oldu.

27 Mayıs 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz